בוגר הקורס תומר רחמים למד לקדם בעצמו את האתרים שהוא בונה

פשוט מייצרים הצלחה!!!

אל קורס קידום אתרים הגעתי לאחר שחרורי מהצבא. היה לי באותו הזמן ידע וניסיון בבניית אתרים, וידעתי שעל מנת להתקדם בתחום, אני צריך להרחיב את ארגז הכלים שלי וללמוד גם את התחום של השיווק באינטרנט, שבאותו הזמן לא ידעתי עליו כמעט כלום.

כשבדקתי את הנושא, הבנתי שיהיה זה הכי נכון בעבורי להשתתף בקורס מקיף שייתן לי את כל הכלים והידע הנחוצים לעיסוק בתחום קידום האתרים ויעשה לי סדר בדברים, כך שאוכל ליישם זאת בעצמי לאחר מכן. על כן, בדקתי את כל הקורסים המוצעים בשוק והשארתי פרטים בכמה מקומות. כאשר ג’קי סויקיס, מנהל הקורס, התקשר אליי בעקבות הפרטים שהשארתי, הוא הסביר לי באריכות על נושאי הלימוד בקורס ועל מבנה הקורס והוא הצליח לגמרי “לקנות” אותי. הבנתי גם שמכללת ג’ון ברייס היא מקום איכותי ללימודים, וככה התקבלה ההחלטה לבחור בקורס הזה.

בוגר קורס קידום אתרים תומר רחמים
תומר רחמים - בוגר קורס קידום אתרים

ואכן, מאוד נהניתי מהקורס. החברים ללימודים וגם המרצים היו אנשים ממש נעימים, האווירה בשיעורים הייתה טובה מאוד והנושאים הועברו על ידי המרצים בצורה מעניינת. כיתות הלימוד והתנאים במכללה היו מעולים גם הם. אני בעיקר אהבתי את העובדה שלכל נושא יש מרצה משלו, כלומר, כל נושא מקבל טיפול ממרצה שהוא מומחה בתחום ויכול להסביר לנו לעומק על הנושא. המגוון הגדול של המרצים גם נתן לנו זוויות שונות של עולם קידום האתרים, כשכל אחד מהם סיפר לנו על הדרך שלו בתחום, על הדברים שהוא למד וכו’. אני מאמין שאם למרצה יש אהבה ותשוקה לנושא, השיעור יהיה מעניין ומוצלח, וכך היו המרצים בקורס הזה.

במהלך השיעורים יכולתי, וכך גם חבריי לקורס, לשאול שאלות ולקבל תשובות מעמיקות ורציניות. חומרי הלימוד והכלים שקיבלנו סייעו מאוד במהלך הקורס וגם לאחריו – אני ממשיך להשתמש בהם גם היום על מנת להבין מהם סדרי העבודה הנכונים ומה חשוב לבדוק. למעשה, זה בדיוק מה שציפיתי לקבל מהקורס – סדרי עבודה נכונים, שבלעדיהם לא הייתי יודע איך לגשת למלאכת הקידום וכיצד לבצע אותה בצורה מסודרת.

מיד לאחר הלימודים, ביולי 2020, התחלתי את שלב ההתנסות המעשית, וזהו אחד הדברים הטובים שנתן לי הקורס. כלי קידום האתרים WebCEO שקיבלנו לשימוש בחינם בזמן ההתנסות היה מאוד שימושי ומועיל. גלי הייתה מנחה טובה, שמצד אחד נותנת מרחב ומאפשרת לבצע את המשימות בחופשיות, ומצד שני דואגת להזכיר את לוחות הזמנים ו”ליישר” כשצריך. המשימות שאיתן עבדתי בהתנסות בנויות היטב, וגם התקשורת עם גלי זרמה מצוין.

כבר במהלך הקורס התחלתי ליישם את מה שלמדתי על האתרים שלי, ולקראת סוף הקורס התחלתי ליצור שיתופי פעולה עם חברים מהקורס ולקבל עבודות נוספות של בנייה וקידום אתרים. למשל, אני וחבר מהקורס כבר הספקנו לנהל יחד כמה לקוחות משותפים בתחום קידום האתרים, בניית האתרים והשיווק בפייסבוק, והייתה לנו הצלחה בכך.

היום אני עצמאי ועוסק בבניית אתרים וקידומם. אני בונה ומקדם בעיקר אתרי e-commerce בתחומים שונים וגם אתרי תדמית. אני עובד גם עם אנשי מקצוע פרילנסרים בתחום שמעניקים שירותים משלימים ללקוחות. הצלחתי לבסס שיטה טובה מאוד לבניית אתרים בוורדפרס, כך שאני יכול לבצע לאחר מכן את הקידום לאתר בצורה נוחה, להגיע לציוני מהירות מאוד גבוהים ולהתאמה מיטבית למובייל ולבצע בקלות ובנוחות שינויים בדפים. איכות האתר והביצועים שלו בגוגל כמובן מושפעים מכך לטובה.

הקורס העניק לי את הכלים לבחון, לבדוק ולאסוף נתונים על כל אתר או שוק שבהם אני מתעסק וליצור בעבורם את אסטרטגיית הקידום הנכונה. הקורס נותן כלים רבים מאוד להתמצאות באינטרנט, וזה מאוד חשוב. היום, כשאני בונה אתר, אני מתחשב מראש בשיקולים של SEO וכך גם האתר הוא טוב יותר וגם לא נדרשים שינויים רבים בשלב מאוחר יותר. אני מאוד אוהב לקדם אתרים שאני בניתי, מכיוון שאז יש לי שליטה מלאה ויכולת ליישם בעצמי את הדברים באתר וכן הבנה טובה של מבנה האתר, כך שהקידום שלי עובד הרבה יותר טוב.

בשורה התחתונה, יש לי היום לא-מעט עבודה כעצמאי, ואני יכול לעבוד מכל מקום – מבית קפה, מהיער או מחוף הים – ואני מרגיש שזה נותן לי הרבה מאוד חופש וגמישות. מי ששוקל להצטרף לתחום צריך לבדוק ולראות אם הנושא מעניין אותו – לקרוא, להתייעץ ולהבין אם זה תחום שהוא מתחבר אליו. אם בדקתם וגיליתם שזה אכן התחום שמעניין אתכם, אני בהחלט ממליץ לכם לבחור בקורס שבו תפגשו מורים עם ניסיון שנושמים את התחום ועובדים בו ביומיום. מהם אתם תקבלו המון ידע ומוטיבציה להמשך הדרך המקצועית שלכם.