הסיפור של נטלי ביטון – מקורס קידום אתרים לקריירה חדשה

פשוט מייצרים הצלחה!!!

לפני כחצי שנה סיימתי את הלימודים בקורס קידום האתרים של סאו סימפל ומכללת ג’ון ברייס. אל הקורס הגעתי מכיוון שרציתי לעשות הסבה מקצועית מתחום אחר לגמרי שבו עסקתי, וחשבתי שקידום אתרים הוא תחום שאני אתחבר אליו. חיפשתי קורס משולב שעוסק בניהול מדיה חברתית ובקידום אתרים אורגני, והרגשתי שבקורס הזה קיבלתי מעטפת מלאה בעבור שני התחומים הללו. לפני שנרשמתי לקורס, בדקתי קורסים מקבילים בכמה מכללות וגם קיבלתי הצעות מחיר ומידע מפורט, אבל הקורס הזה הרשים אותי יותר בזכות הסילבוס המקיף והמפרט המסודר של הקורס – ידעתי בדיוק על מה אני משלמת ומה הולך להיות בקורס, לשמחתי הקורס אכן עמד בציפיותיי.

התוכנית שלי הייתה לסיים את הקורס ולהתחיל לעבוד בתחילה בתור שכירה, בשילוב לקוחות פרטיים כעצמאית בתחום, מכיוון שזאת עבודה שאפשר לבצע בשעות הפנויות, מהבית. היום אני יכולה להגיד שאני מרגישה מאוד בת-מזל שבחרתי בתחום הדיגיטל, בעיקר כשחושבים על כל הסגרים שהיו לנו בשנה האחרונה ופגעו בפרנסה של רבים. העבודה שלי למעשה לא נפגעה כלל בגלל המצב, ואני מאוד שמחה על כך.

נטלי ביטון בוגרת קורס למקדמי אתרים
נטלי ביטון, בוגרת קורס קידום אתרים

הגעתי לקורס ללא כל ידע בקידום אתרים. הייתה לי מעט היכרות עם פייסבוק וכן היכרות כללית עם עולם השיווק, אך לא עסקתי בכך בצורה מקצועית לפני כן אלא רק עבדתי עם אנשי מקצוע כלקוחה. באותו הזמן גם לא ידעתי בכלל מיהו ג’קי סויקיס, ולמעשה תוך כדי ראיונות עבודה הבנתי איזו סמכות יש לו בתחום קידום האתרים ולכמה הערכה הוא זוכה, מה שכמובן מאיר באור חיובי גם את מי שלמד אצלו, כמוני.

בקורס למדנו כמה נושאים מרכזיים וחשובים. החלק המרכזי בקורס, שהתמקד בקידום אתרים, היה מושלם לדעתי. כמי שעובדת היום בתחום, אני יודעת בוודאות שלמדתי בקורס את מה שאני צריכה לדעת על מנת לעסוק בו. הידע המקצועי שרכשתי בקורס הפך את הנחיתה שלי בחברת קידום האתרים שבה שאני עובדת לרכה מאוד. אמנם עדיין נדרשו ממני למידה והסתגלות לחברה, אבל היה לי בסיס מקצועי מצוין שממנו אני יכולה להמשיך ללמוד ולצבור ניסיון.

על אף שהקורס ממוקד בנושא קידום האתרים, גם הנושאים האחרים הועברו בו בצורה טובה מאוד. נושא הקידום הממומן, למשל, הועבר בצורה מובנית ושיטתית המספקת את הידע הדרוש לנהל קמפיין באופן עצמאי. כך גם היה בנושא הרשתות החברתיות, ובעיקר פייסבוק, שהיה מקצועי וענה על כל הציפיות. הרגשתי שקיבלתי מעטפת מלאה, שהיא בדיוק מה שחיפשתי. עשיתי לא מעט קורסים בחיי, וזאת הפעם הראשונה שאני מרגישה שקיבלתי תמורה מלאה לכסף.

הצוות המקצועי בקורס היה ברמה מאוד מאוד גבוהה. אני מאמינה שמרצים שעוסקים בתחומים שהם מלמדים בצורה מקצועית, נותנים לתלמידים ערך מוסף ביחס למרצים שלא עוסקים בזה ביומיום. יש משמעות גדולה לתמהיל של המרצים בקורס – מדובר בגרעין קבוע ויציב של מרצים, וזה מעיד על איכות ההוראה שלהם ועל הניסיון שלהם בהוראה. אני מרגישה שלמדתי מהם המון. גם לאחר סיום הקורס, אני מרגישה שאני מקבלת תמיכה טובה מאוד מצוות המרצים. אני עדיין מתקשרת לג’קי ושואלת אותו שאלות מקצועיות, והוא תמיד זמין ונותן תשובות כנות ואמיתיות. בכל שיחה אתו קיבלתי את המענה המקצועי שציפיתי לו. ג’קי בן אדם אמיתי שחושף בפנינו את הסודות שמאחורי הקלעים של התחום. הוא לימד אותנו לא רק איך לקדם אתר, אלא גם איך לנהל לקוח, להוציא הצעות מחיר, לבנות לוחות זמנים לביצוע שלבי הקידום ועוד, וכל אלו דברים חשובים מאוד וממש לא מובנים מאליהם. בנוסף, אני ממשיכה לקבל עדכונים שוטפים מהמרצה שמי אוסטרובסקי על פייסבוק ועל העולם הדיגיטלי ויש לזה ערך לא מבוטל בעבורי.

ההתנסות המעשית שניתנת לתלמידים בסיום הקורס היא מתנה לכל מי שרוצה לעבוד בקידום אתרים. אמנם התחלתי את ההתנסות שלי בדיוק כאשר התחלתי לעבוד בעבודה חדשה, כך שהייתי די עסוקה, אבל היה לי חשוב להשתתף בהתנסות כדי ללמוד עוד ולקבל פרספקטיבה נוספת על קידום אתרים, שונה מזו של החברה שבה אני עובדת. ההתנסות מאוד עוזרת להתמקד ולהתארגן, היא מאפשרת לעבד הלכה למעשה את הידע שקיבלנו בקורס וליצור לעצמנו שיטת עבודה מסודרת.

כבר במהלך הקורס חיפשתי עבודה בתחום, השקעתי מאמצים רבים בחיפוש עבודה ברשתות החברתיות ובאתרים שונים, “חרשתי” את הרשת והשקעתי זמן ומאמץ כדי למצוא כל משרה אפשרית. מראש לקחתי בחשבון את העובדה שהיעדר הניסיון שלי עשוי להאריך את תהליך החיפוש והייתי מוכנה לכך. חודש אחרי סיום הקורס מצאתי עבודה, שזה בפני עצמו מדהים בעיני.

היום אני עובדת בחברת SEO ישראל, שליבת הפעילות שלה היא קידום אתרים, בנוסף לשירותי שיווק דיגיטלי אחרים. תהליך המיון התחיל בראיון טלפוני ולאחריו פגישה עם מנהל החברה. במהלך הראיונות שאלו אותי שאלות מקצועיות והפגנתי בקיאות יפה. במהלך הראיונות הרגשתי שיש חשיבות לעובדה שלמדתי בקורס של ג’קי סויקיס, כי הוא מאוד מוערך בתחום. התחלתי בתפקיד מנהלת תוכן ואחרי כחודשיים התחלתי לנהל לקוחות SEO. היום אני מנהלת את הלקוחות שלי ואני נותנת תמיכה בתחום התוכן ללקוחות נוספים.

אני חושבת שכל תחום הוא תחרותי, ובכל תחום, כאשר יוצאים לדרך עצמאית, נדרשים לא מעט זמן ומאמץ כדי להגיע לאן שרוצים. אם מישהו מתעניין בתחום הדיגיטל, שהוא לדעתי תחום שנמצא פה כדי להישאר, הייתי ממליצה לו על הקורס, כיוון שהתכנים הנלמדים בו הם מאוד מקצועיים. אני מאמינה שהניסיון המקצועי שצברתי במהלך השנים עוזר לי להבין טוב יותר את תחום קידום האתרים ולנהל טוב יותר כל פרויקט שאני מתמודדת עמו.

אשמח להעניק לכם ייעוץ על קידום האתר – היכנסו לאתר שלי וצרו עמי קשר https://move-up.co.il/