סיפור ההצלחה של בוגרת קורס קידום אתרים טל אקרמן

פשוט מייצרים הצלחה!!!

בשנת 2017 סיימתי בהצלחה את הקורס לקידום אתרים של סאו סימפל ומכללת ג’ון ברייס. היה זה לאחר שכבר השלמתי תואר בחינוך ופילוסופיה והבנתי שאינני רוצה לבחור בתחום החינוכי כתחום עיסוק. עבדתי אז בעולם ההפקות ונהניתי מעבודתי, אך הרגשתי שאינני מצליחה למצוא יציבות תעסוקתית בתחום ולהתקדם בו. במהלך עבודתי נתקלתי בפרסומים שונים שהבהירו לי כי יש ביקוש רב לאנשי ניו מדיה, וחשבתי שאם אלמד את התחום הזה, אז אולי הוא יפתח לי כיוון חדש להשתלבות בתחום ההפקות.

באותה תקופה לא הכרתי בכלל את תחומי הניו מדיה והשיווק הדיגיטלי, והאמת היא שגם לא הייתי בקיאה כל כך במחשבים (אפילו קצת טכנופובית). ועדיין, הבנתי שהעולם צועד בכיוון הדיגיטלי וכי על מנת להישאר רלוונטית אני חייבת להסתגל, ולכן החלטתי ללמוד את התחום.

בוגרת קורס קידום אתרים טל אקרמן
טל אקרמן הקימה עסק לבניית וקידום אתרים

התחלתי לחפש קורסים בתחום הניו מדיה ובדקתי כמה מהם לעומק, ובסוף בחרתי בקורס קידום האתרים של ג’ון ברייס וסאו סימפל בשל הסילבוס האיכותי והשם הטוב של מוסד הלימוד.

בקורס, שהיה מצוין ומאוד מקיף, נפתח בפניי עולם חדש ומרתק שמאוד נהניתי ממנו. התלהבתי מהעובדה שמדובר בעבודה מאוד יצירתית ומעניינת, עם נגיעה בתחום השיווק. נהניתי מהאווירה הלימודית ומהתכנים שלמדתי. אני גם יודעת שמאז שסיימתי את הקורס, הוא המשיך להשתנות ולהתפתח ונכנסו אליו תכנים חדשים וחשובים מאוד, כמו בניית אתרים בוורדפרס, שלדעתי תורמים אפילו יותר למקדמי האתרים שיוצאים ממנו. היום אני גם מקדמת אתרים וגם בונה אתרים, כך שאני מבינה כמה חשובה האינטגרציה בין התחומים השונים וכמה חשוב לעסוק בשאלות שיווקיות עוד בזמן בניית האתר.

מיד לאחר שסיימתי את הקורס, הייתי בטוחה שאני לא אתעסק בקידום אתרים בכלל. באותו הזמן עבדתי במלצרות, ולא הצלחתי לדמיין את עצמי יושבת כל היום מול המחשב ומבצעת את העבודה שלמדתי בקורס. ועדיין, לא לקח לי זמן רב להבין שאם כבר השתתפתי בקורס והשקעתי מכספי ומזמני – אז כדאי לפחות לבצע את ההתנסות המעשית המוצעת במסגרת הקורס.

כך התחלתי להתנסות בקידום אתר אמיתי בליווי ובתמיכה של ג’קי סויקיס, ובזכות זאת למדתי מהי עבודת ה-SEO וגיליתי שאני מאוד נהנית ממנה. לראשונה הבנתי שקידום אתרים הוא משהו שאני יכולה לעשות כמקצוע והוא גם ממש מתאים לי – אני אוהבת להיות בתנועה, ומקצוע שמאפשר לי לעבוד מכל מקום שארצה, לטייל ולקיים חיי נוודות דיגיטליים, הוא מקצוע מצוין בשבילי. ואכן, עד כה המקצוע החדש כבר הביא אותי מן הצפון לתל אביב, משם למצפה רמון וחזרה לאזור המרכז…

לאחר סיום ההתנסות המעשית, כשהבנתי שאני כבר לא מתכוונת לחזור לתחום ההפקות (או למלצרות), החלטתי לחפש עבודה כשכירה בקידום אתרים. כשהגעתי לראיונות עבודה, הבנתי שלתעודה שלי מהקורס יש משמעות רבה והשפעה חיובית על המראיינים. אפילו זכורה לי חברה אחת שבה מקבלים לעבודה רק בוגרים של הקורס הזה. לאחר זמן קצר מצאתי עבודה בחברת SEO בתל אביב ולצערי גיליתי מהר מאוד שהרמה המקצועית שלה אינה גבוהה מספיק והחלטתי להמשיך הלאה.

המשרה שמצאתי לאחר מכן בחברת הפרסום מקאן במצפה רמון הייתה מבחינתי הזדמנות נפלאה – גם עבודה טובה ומעניינת וגם יציאה לחיים מחוץ לעיר הגדולה, מה שהתאים לי בדיוק באותו הזמן. מהר מאוד עברתי לגור במצפה רמון וחוויתי תקופה מעניינת ומאתגרת בעבודה עם מותגים גדולים בשוק הישראלי. במהלך תקופה זו המשכתי ללמוד ולהתפתח – למדתי קורסים בפוטושופ, וורדפרס ו-PPC וגם בניתי לעצמי אתר, ועל הדרך למעשה בניתי לעצמי עסק חדש. וכך, לאחר שסיימתי את עבודתי במקאן, יצאתי בתקופת הקורונה לדרך עצמאית כמקדמת אתרים וחזרתי לחיות באזור המרכז.

היום אני מספקת שירותי בניית אתרים וקידום אורגני לכמה חברות, ואני תמיד מחפשת לקוחות חדשים. הלקוחות שאני הכי אוהבת לעבוד איתם הם אלו שמבינים את החשיבות הרבה של נוכחות דיגיטלית איכותית ושמקיימים עמי שיתוף פעולה מלא ורציני. הניסיון לימד אותי עד כמה חשוב שהתכנים שמפורסמים באתר יתאמו את אסטרטגיית הקידום שנקבעה לו. אני חושבת שתוכן טוב המבוסס על מחקר מילים מעמיק הוא מאוד חשוב להצלחת תהליך הקידום. כל מקדם אתרים צריך להבין היטב מהי הייחודיות של העסק שאותו הוא מקדם, מהן החוזקות שלו וכו’, ובהתאם לכך לבצע מחקר מילים.

בתחום ה-SEO חשוב לשמור תמיד על חשיבה יצירתית ורעננה, לצאת מהקופסה ולנסות דברים חדשים. רוב מקדמי האתרים יעשו את אותן פעולות שגרתיות לקידום האתר, אך חשיבה יצירתית וביצוע מקצועי מאפשרים להעניק ערך אמיתי ללקוחות שלנו וללקוחות שלהם – החל בבחירת מילות המפתח המקודמות ועד למתן המלצות לתוכן איכותי בבלוג שלא קיים אצל המתחרים.

אני מאמינה כי לא הייתי מגיעה למקום בו אני נמצאת היום ללא הקורס וללא ג’קי, שמהרגע הראשון גרם לתחום הזה להיראות רווחי, מעניין ומלהיב במיוחד. בהתחלה לא הבנתי עד כמה התחום הזה מעניין, אבל היום אני בטוחה שזה הכיוון המקצועי שלי.

רוצים להתייעץ על קידום האתר?  מוזמנים לפנות אליי – טל אקרמן בנייה וקידום אתרים