עדי שטמברגר – מקורס קידום אתרים לקריירה עצמאית חדשה

פשוט מייצרים הצלחה!!!

עד שהגעתי לעסוק בקידום אתרים, עברתי דרך ארוכה בקריירה שלי. הגעתי לתחום בעקבות עיסוקי הנרחב בתחום התוכן ב-12 השנים האחרונות, שבמהלכן שימשתי בתפקיד עורכת בכירה בעיתון הג’רוזלם פוסט. במהלך שנות עבודתי בעיתון התקדמתי למשרת עריכה בכירה. צברתי ניסיון רב בעריכת תוכן וניהלתי עובדים, אך עם השנים התחלתי להרגיש כיצד הפרינט גוסס לי בידיים והבנתי שעליי לעשות שינוי.

החלטתי לעבור לדיגיטל על מנת להמשיך לעסוק בתוכן וגם על מנת להרחיב את האפשרויות המקצועיות שלי וללמוד תחום חדש ומאתגר. ההיכרות המעמיקה שלי עם עולם התוכן והעובדה שיש לי אוריינטציה טכנולוגית (כולל השתתפות בקורס גרפיקאים והשתלמויות שונות) שכנעו אותי כי זו הדרך הנכונה עבורי, אז התחלתי לחפש קורס בתחום.

אני מודה שלא ידעתי הרבה על היצע הקורסים בארץ ועל איכותם, אך ידעתי שמכללת ג’ון ברייס נחשבת למוסד לימודים טוב, ומכיוון שבאותה העת בדיוק עמד להיפתח קורס קידום אתרים – פשוט הלכתי על זה. ואכן, נהניתי מהקורס מהרגע הראשון. ג’קי סויקיס הוא אישיות מדהימה ואני מאוד מעריכה אותו. אני מעריכה גם את המסרים שהוא מעביר לתלמידי הקורס – מקצועיות ורצינות מעל הכול. למדתי מג’קי שאם בחרת לעסוק בקידום אתרים, אתה צריך להשקיע מחשבה ומאמץ רבים ולספק ללקוח מענה איכותי, ואת זה אני מיישמת בעבודתי.

עדי שטמברג - מקורס קידום אתרים לקריירה עצמאית מצליחה
בוגרת קורס קידום אתרים עדי שטמברגר עובדת כמקדמת אתרים עצמאית

התרשמתי מאוד גם מצוות המרצים בקורס, וראוי לציין בעיקר את ציפי ונועם הנהדרים, שניכר כי יש להם ידע רב ומקיף בתחום. גם המכינה בנושא HTML שהתקיימה בתחילת הקורס תרמה לי רבות – היא עזרה לי להבין איך נראים אחורי הקלעים של האינטרנט ואפשרה לי למצוא ולהבין רכיבים חשובים בקוד הדפים, וזהו ללא ספק כלי חשוב בעבודת הקידום. בסופו של דבר, לא רק שנהניתי מכל דקה בקורס ולמדתי המון, אלא גם הצלחתי להפוך את הנלמד למקצוע שבו אני משגשגת היום. הקורס נתן לי בסיס איתן והבנה עמוקה של הקידום האורגני, והוא רלוונטי מדי יום.

סיימתי את הקורס בהצלחה לפני שלוש שנים, אך התחלתי לעבוד בקידום אתרים עוד לפני כן. בגלל שנהניתי מאוד מהלימודים ופיתחתי עניין רב בתחום ה-SEO, הייתי מאוד להוטה להתחיל לעבוד וליישם את כל מה שלמדתי. על כן, התחלתי לחפש עבודה עוד בזמן הקורס ונעזרתי גם בג’קי, שקישר אותי עם סוכנות שלכמה מלקוחותיה התחלתי להעניק שירותי קידום אתרים כפרילנסרית. בנוסף לכך, הצלחתי למצוא לקוחות בעצמי ואף מצאתי עבודה נוספת באמצעות קבוצת הפייסבוק של הקורס. במסגרת עבודתי ביצעתי מחקרי מילים, ניהול תוכן, SEO טכני, ועוד. התוצאה היא שדי מהר נהייתי מאוד עסוקה, אבל האמת היא שאני ממש נהנית לעסוק ב-SEO כל היום.

אחרי שנים רבות מאוד כשכירה, לא האמנתי שאצא לדרך עצמאית, ולהפתעתי זה בדיוק מה שקרה! אני מאוד נהנית היום מהחופש שיש לי כמקדמת אתרים פרילנסרית ואני אוהבת לעבוד מהבית.

בעבודת הקידום היומיומית, החלק האהוב עליי הוא מציאת שגיאות ותקלות באתרים שתחת אחריותי ותיקונן. אני מרגישה כמו שרלוק הולמס, שחוקר וחופר על מנת להגיע למקור התקלה, וזה מאוד מלהיב אותי. תחום ה-SEO הוא תחום שלומדים בו כל הזמן, בכל יום מגלים דברים חדשים, וככל שמעמיקים יותר, כך לומדים יותר. אני גם מרגישה שדווקא העובדה שהתחלתי לעבוד כפרילנסרית ולא כשכירה גורמת לי ללמוד הרבה יותר, כי אני צריכה לסמוך רק על עצמי ולהבין את הדברים לבד, ואני חופשייה לפתח שיטות עבודה משלי במקום להיות כבולה לשיטות עבודה בחברה שבה אני עובדת.

היום אני מספקת שירותי קידום אורגני מלאים, הכוללים את כל הפעולות הנדרשות להצלחת האתר. אני גם כותבת תוכן בעברית ובאנגלית לאתרים ומנהלת איתור נושאים לכתיבה והזמנות תוכן מכותבים אחרים עבור לקוחותיי. אני משיגה קישורים נכנסים לאתרי הלקוחות ומנהלת את הטיפול בבעיות טכניות מול מפתחי האתר. אני מנהלת גם את עמודי הפייסבוק והלינקדאין ואת כרטיסיות גוגל עסקים של הלקוחות. בנוסף, אני מעצבת לוגואים ובאנרים, ומקימה אתרי תדמית בוורדפרס.

אחד החלקים המאתגרים בעבודת הקידום הוא העבודה מול הלקוחות. קידום אתרים הוא תחום שלצערי די פרוץ, ושרלטנים רבים פועלים בו. אני חושבת שללקוחות קשה לאתר מקדמים אחראיים ומקצועיים שיעשו בעבורם עבודה טובה, וזה פוגע בתחום כולו ובאמון הלקוחות. בנוסף, לעתים אין זה פשוט להעביר ללקוחות את המסר לפיו כדאי להם להשקיע בקידום אורגני של האתר שלהם, וזאת למרות שלוקח זמן רב עד שרואים תוצאות. אני מאמינה ויודעת שאם עובדים נכון, זה מאד משתלם בסופו של דבר, ולקוחות שמבינים זאת זוכים. 

אני מאמינה שאם פועלים מול הלקוח בהגינות ונותנים לו תמורה ראויה ומקצועית על כספו, תמורה המכבדת את שני הצדדים, לא צריכות להתעורר בעיות. אמנם יש לקוחות לחוצים וקשים, אבל אפשר וצריך להתמודד עמם ואסור לקחת את זה אישית. אם אתה, כמקדם אתרים, שלם עם עצמך ויודע שאתה עושה את עבודתך ברצינות ובצורה נכונה – הכול בסדר, טעויות עלולות לקרות, חילוקי דעות עלולים להתעורר וצריך להמשיך הלאה. מובן שתנאי בסיסי להצלחת תהליך הקידום היא שיתוף פעולה מצד הלקוח – אם הלקוח לא מבצע את הנחיות הקידום למרות שהוסברה לו חשיבותן שוב ושוב, אנחנו כמקדמי אתרים פשוט לא נוכל לסייע לו ותהליך הקידום לא יצלח.

אני חושבת שעולם קידום האתרים הולך יד ביד עם עולם התוכן ולא ניתן להפרידם, ועל כן אני מאמינה כי מקדם אתרים טוב צריך להיות בעל יכולות כתיבה בסיסיות לכל הפחות. למקדם אתרים דרושה גם משמעת עצמית גבוהה, לדעתי, כי ללא משמעת כזאת, הוא עשוי להתרשל בעבודתו ולהתנהל כמו “חאפר” שעושה חצי עבודה, והרי לא בשביל זה נכנסנו לתחום. התחום הזה מתאים לאנשים שאוהבים לפצח תעלומות ולפתור בעיות, אנשים סקרנים שאוהבים עבודה מגוונת ודינמית שדורשת הבנה בתחומים רבים ולמידה שלא נגמרת. זו עבודה מאוד לא מונוטונית ושגרתית, אלא היא דורשת את היכולת להרחיב אופקים ולחשוב מחוץ לקופסה, וזה מה שהופך אותה לכזו מהנה ומרתקת.

אתם מוזמנים ליצור עמי קשר לקבלת ייעוץ בנושא קידום אתרים 052-8571657