עדי שטמברגר – מקורס קידום אתרים לקריירה עצמאית חדשה

פשוט מייצרים הצלחה!!!

אנו מתחייבים הקוד האתי של סאו סימפל

עד שהגעתי לעסוק בקידום אתרים, עברתי דרך ארוכה בקריירה שלי. במשך 12 שנים עבדתי כמורה לאנגלית ומחנכת, ולאחר שהחלטתי לעזוב את מערכת החינוך, התחלתי לעבוד כעורכת משנה בעיתון הג’רוזלם פוסט. במהלך שנות עבודתי בעיתון התקדמתי למשרת עריכה בכירה. צברתי ניסיון רב בעריכת תוכן וניהלתי עובדים, אך עם השנים התחלתי להרגיש כיצד הפרינט גוסס לי בידיים והבנתי שעליי לעשות שינוי.

החלטתי לעבור לדיגיטל על מנת להמשיך לעסוק בתוכן וגם על מנת להרחיב את האפשרויות המקצועיות שלי וללמוד תחום חדש ומאתגר. ההיכרות המעמיקה שלי עם עולם התוכן והעובדה שיש לי גישה טובה לטכנולוגיה שכנעו אותי כי זו הדרך הנכונה עבורי, אז התחלתי לחפש קורס בתחום.

אני מודה שלא ידעתי הרבה על היצע הקורסים בארץ ועל איכותם, אך ידעתי שמכללת ג’ון ברייס נחשבת למוסד לימודים טוב, ומכיוון שבאותה העת בדיוק עמד להיפתח קורס קידום אתרים – פשוט הלכתי על זה. ואכן, נהניתי מהקורס מהרגע הראשון. ג’קי סויקיס הוא אישיות מדהימה ואני מאוד מעריכה אותו. אני מעריכה גם את המסרים שהוא מעביר לתלמידי הקורס – מקצועיות ורצינות מעל הכול. למדתי מג’קי שאם בחרת לעסוק בקידום אתרים, אתה צריך להשקיע מחשבה ומאמץ רבים ולספק ללקוח מענה איכותי, ואת זה אני מיישמת בעבודתי.

התרשמתי מאוד גם מצוות המרצים בקורס, וראוי לציין בעיקר את ציפי ונועם הנהדרים, שניכר כי יש להם ידע רב ומקיף בתחום. גם המכינה בנושא HTML שהתקיימה בתחילת הקורס תרמה לי רבות – היא עזרה לי להבין איך נראים אחורי הקלעים של האינטרנט ואפשרה לי למצוא ולהבין רכיבים חשובים בקוד הדפים, וזהו ללא ספק כלי חשוב בעבודת הקידום.

עדי שטמברג - מקורס קידום אתרים לקריירה עצמאית מצליחה
בוגרת קורס קידום אתרים עדי שטמברגר עובדת כמקדמת אתרים עצמאית

לפני כחודשיים סיימתי את הקורס בהצלחה, אך התחלתי לעבוד בקידום אתרים עוד לפני כן. בגלל שנהניתי מאוד מהלימודים ופיתחתי עניין רב בתחום ה-SEO, הייתי מאוד להוטה להתחיל לעבוד וליישם את כל מה שלמדתי. על כן, התחלתי לחפש עבודה עוד בזמן הקורס ונעזרתי גם בג’קי, שקישר אותי עם סוכנות שלכמה מלקוחותיה אני נותנת היום שירותי קידום כפרילנסרית. בנוסף לכך, הצלחתי למצוא לקוחות בעצמי ולאחרונה מצאתי עבודה נוספת באמצעות קבוצת הפייסבוק של הקורס. התוצאה היא שאני נורא עסוקה פתאום, אבל אני ממש נהנית לעסוק ב-SEO כל היום.

אחרי שנים רבות מאוד כשכירה, לא האמנתי שאצא לדרך עצמאית, ולהפתעתי זה בדיוק מה שקרה! אני מאוד נהנית היום מהחופש שיש לי כמקדמת אתרים פרילנסרית ואני אוהבת לעבוד מהבית.

בעבודת הקידום היומיומית, החלק האהוב עליי הוא מציאת שגיאות ותקלות באתרים שתחת אחריותי ותיקונן. אני מרגישה כמו שרלוק הולמס, שחוקר וחופר על מנת להגיע למקור התקלה, וזה מאוד מלהיב אותי. תחום ה-SEO הוא תחום שלומדים בו כל הזמן, בכל יום מגלים דברים חדשים, וככל שמעמיקים יותר, כך לומדים יותר. אני גם מרגישה שדווקא העובדה שהתחלתי לעבוד כפרילנסרית ולא כשכירה גורמת לי ללמוד הרבה יותר, כי אני צריכה לסמוך רק על עצמי ולהבין את הדברים לבד, וגם ואני חופשיה לפתח שיטות עבודה משלי במקום להיות כבולה לשיטות עבודה בחברה שבה אני עובדת.

אחד החלקים המאתגרים בעבודת הקידום הוא העבודה מול הלקוחות. אני מאמינה שאם פועלים מול הלקוח בהגינות ונותנים לו תמורה ראויה ומקצועית על כספו, תמורה המכבדת את שני הצדדים, לא צריכות להתעורר בעיות. אמנם יש לקוחות לחוצים וקשים, אבל אפשר וצריך להתמודד עמם ואסור לקחת את זה אישית. אם אתה, כמקדם אתרים, שלם עם עצמך ויודע שאתה עושה את עבודתך ברצינות ובצורה נכונה – הכול בסדר, טעויות עלולות לקרות, חילוקי דעות עלולים להתעורר וצריך להמשיך הלאה. מובן שתנאי בסיסי להצלחת תהליך הקידום היא שיתוף פעולה מצד הלקוח – אם הלקוח לא מבצע את הנחיות הקידום למרות שהוסברה לו חשיבותן שוב ושוב, אנחנו כמקדמי אתרים פשוט לא נוכל לסייע לו ותהליך הקידום לא יצלח.

אני חושבת שעולם קידום האתרים הולך יד ביד עם עולם התוכן ולא ניתן להפרידם, ועל כן אני מאמינה כי מקדם אתרים טוב צריך להיות בעל יכולות כתיבה בסיסיות לכל הפחות. למקדם אתרים דרושה גם משמעת עצמית גבוהה, לדעתי, כי ללא משמעת כזאת, הוא עשוי להתרשל בעבודתו ולהתנהל כמו “חאפר” שעושה חצי עבודה, והרי לא בשביל זה נכנסנו לתחום. התחום הזה מתאים לאנשים שאוהבים לפצח תעלומות ולפתור בעיות, אנשים סקרנים שאוהבים עבודה מגוונת ודינמית שדורשת הבנה בתחומים רבים ולמידה שלא נגמרת. זו עבודה מאוד לא מונוטונית ושגרתית, אלא היא דורשת את היכולת להרחיב אופקים ולחשוב מחוץ לקופסה, וזה מה שהופך אותה לכזו מהנה ומרתקת.

 

אתם מוזמנים ליצור עמי קשר לקבלת ייעוץ בנושא קידום אתרים 052-8571657

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
דילוג לתוכן