סיפור ההצלחה של בוגר הקורס מוטי כהן

פשוט מייצרים הצלחה!!!

אל הקורס של סאו סימפל ומכללת ג’ון ברייס, שנקרא באותם הימים קורס קידום אתרים, הגעתי בשנת 2013, כאשר הייתי בן 59. היה לי ניסיון רב בתחום הטכני ועבדתי בתחום הרשתות, ההתקנות והתיקונים וגם כמנהל רשת. הרצון לעבור לעולם השיווק הדיגיטלי נבע מההרגשה שהגיע הזמן “להחליף דיסקט” ולשנות קצת את הכיוון המקצועי שלי, על מנת שלא לסבול משעמום בעבודה. היום, עשור לאחר סיום הקורס, אני עדיין עובד בתחום ה-SEO ונהנה מעבודתי.

מכיוון שהגעתי לקורס בגיל מבוגר יחסית, לא הייתי בטוח שהוא אכן יכול להועיל לי בשלב כזה בחיי, אך לאחר התייעצות עם יועץ המכללה, החלטתי להירשם ולפתוח בדרך חדשה.

מוטי כהן - מקדם אתרים בוגר הקורס
מוטי כהן, איש SEO

אני חייב להודות כי הגיל אכן מהווה אתגר להשתלבות בתחום, שכן לאחר הקורס, כאשר הגעתי לראיונות עבודה וראיתי שכל המתמודדים האחרים הם מאוד צעירים, הבנתי שאין לי סיכוי, ולצערי צדקתי יותר מפעם אחת. אני חושב שבתחום הזה לא צריכה להיות אפליה בשל גיל, מכיוון שזהו מקצוע הדורש סבלנות, הקפדה על פרטים ועוד כישורים שלאנשים בגילנו יש יותר מלצעירים – אבל האפליה עדיין קיימת, וחבל מאוד שכך.

אם כן, הלכתי לכמה ראיונות עבודה וגם עבדתי עם כמה חברות קטנות, שהתאכזבתי לגלות כי הן עובדות בצורה לא מקצועית ולכן לא המשכתי איתן. לאחר תקופה שבה לא הצלחתי למצוא עבודה טובה, פניתי למנהל הקורס ג’קי סויקיס והוא סייע לי ליצור קשר עם בוגר ותיק של הקורס שמנהל סוכנות שיווק דיגיטלי ששמה 2thepick. מאז חלפו 10 שנים ואני עדיין עובד בסוכנות זו, כאחראי על תחום ה-SEO (וגם ה-PPC), ואני מאוד מרוצה מהעבודה.
כשהתחלתי לעבוד בתחום, הרגשתי

שהידע והכלים שרכשתי בקורס מספקים לי בסיס חזק לעבודה מעשית מקצועית. כשהגעתי לקורס, היה לי ידע בתחום הטכני של עולם המחשוב, אך לא הכרתי כלל את עולם השיווק הדיגיטלי, כך שלמדתי את הכול מהמרצים בקורס, ועם הידע הזה התחלתי לעבוד, ונחלתי הצלחה.

אני אוהב את העבודה בקידום אתרים. אני אוהב את האתגר הטמון במאמץ למצוא באתר דברים שיש לתקן ודברים שדורשים שיפור. אני אוהב לחקור, לבדוק ולגלות כיצד לקדם את האתר בצורה הטובה ביותר ביחס למתחרים. בעיקר, אני אוהב לראות שהעבודה שלי משפיעה לטובה על האתר, ואני שואב מכך סיפוק רב. מה שאינני אוהב זה להשקיע מאמץ ועבודה קשה ולראות שדירוגי האתר דווקא יורדים, אבל כשאני מצליח לגלות מה גרם לירידת הדירוגים ואף לתקן את הבעיה – הסיפוק גדול במיוחד.

בעבודת ה-SEO יש אתגרים יש על כל צעד ושעל – תהליך הקידום אורך זמן והתוצאות מגיעות לעתים לאחר זמן רב, מה שעשוי מעט לתסכל את הלקוחות ואותנו. עם זאת, מכיוון שאנחנו כל הזמן עובדים במקביל על נושאים שונים באתר וכן על אתרים שונים, תמיד יש מה לשפר ותמיד אפשר לראות הצלחות. זו עבודה שדורשת המון יצירתיות ומחשבה מעמיקה, ולעתים אפילו מחשבה שהיא מעט פסיכולוגית לגבי התנהגות הגולשים או התגובה של גוגל לשינויים באתר. אתגר אחר הוא הצורך להסביר ללקוח את הדברים, מה שלפעמים אינו פשוט, אם בגלל שללקוח אין ידע מספיק בנושא ואם בגלל שיש לו דעות והסתייגויות וצריך לשכנעו. עם זאת, כשמצליחים לבסוף להסביר ללקוח ולהגיע עמו להבנה – זו הרגשה טובה. העבודה מול מתכנתים היא אתגר מורכב אפילו יותר, שכן קשה לגרום להם לעשות בדיוק את מה שאנחנו רוצים ולא את מה שהם רואים לנכון.

מהניסיון שלי אני יודע שכאשר הם רואים שההנחיות שלי אכן מצליחות ליצור שינוי חיובי – רמת שיתוף הפעולה שלהם עולה. חשוב לזכור כי בתהליך קידום האתר אנו נדרשים לעבוד מול גורמים שונים, וצריך לדבר עם כל אחד בצורה הנכונה לו ביותר.

לאחרונה, החלטתי לנצל את זכותי ולהצטרף לשמיעה חוזרת בקורס השיווק הדיגיטלי של סאו סימפל. מכיוון שאני עובד לבד מהבית ואינני נהנה מאינטראקציה יומית עם אנשי מקצוע בתחום, היה לי חשוב לרענן את הידע שלי בקורס חוזר וללמוד מאנשי המקצוע מה הולך היום בתחום. בקורס החוזר למדתי תחומים חדשים, כמו רשתות חברתיות שכמעט ולא עסקנו בהם בקורס לפני 10 שנים, וגם חיזקתי את הידע שלי ב-SEO. אמנם אני פחות מתעסק ברשתות חברתיות בעבודתי, אך זהו ידע חשוב שיכול בהחלט להועיל לי בעתיד. אני יכול לסכם ולומר שהקורס היה מצוין.

לאנשים מבוגרים ששוקלים ללמוד את הקורס, חשוב לי להגיד: בגילנו יש לנו הרבה יותר ניסיון וידע שיכולים להפוך אותנו לאנשי מקצוע מעולים. לצעירים אולי יהיה קל הרבה יותר למצוא עבודה מיד בסיום הקורס, אך גם לאנשים מבוגרים בהחלט יש אופציות מעניינות ורווחיות. לדעתי זהו תחום שיכול מאוד להתאים לאנשים מבוגרים. בסופו של דבר, אם אנחנו נעבוד טוב כמו שאנחנו יודעים – אנחנו נעבוד בכל גיל. אמנם היה לי קשה למצוא עבודה בהתחלה, אבל במהרה מצאתי את מקומי ואני יודע שיש לי מקצוע לשנים קדימה.

ואם כבר ללמוד קורס שיווק דיגיטלי, אז כדאי לבחור בקורס של סאו סימפל. בכל ראיון עבודה ובכל מפגש עם אנשי SEO תמיד התרשמו מכך שלמדתי אצל ג’קי סויקיס. מכיוון שהקורס נחשב איכותי ומקצועי לעילא, הוא אכן נותן לבוגריו סיכויים מאוד טובים להתקבל לעבודה, אז בהחלט כדאי להתחיל כאן.