יוסי בן שמעון – מקורס קידום אתרים לעסק עצמאי

פשוט מייצרים הצלחה!!!

לאחר שהות של כמה שנים בארצות הברית החלטתי לשוב לישראל והתלבטתי במה אעסוק לכשאשוב. לאחר מחשבה רבה, החלטתי לחזור לתחום שבו עסקתי בעבר – ייעוץ משכנתאות – ולהקים עסק עצמאי. השקעתי בבניית העסק ואתר האינטרנט שלו והחלטתי, במסגרת הזכאות שלי לקורס מקצועי מטעם משרד הקליטה, להירשם לקורס קידום האתרים של סאו סימפל וג’ון ברייס, במחשבה שיהיה בזה כדי לסייע לי לשווק את העסק החדש שלי.

לקורס הגעתי עם ידע מסוים במחשבים, אך התחום היה ממש חדש לי. הקורס הקנה לי ידע וכלים חשובים, שגרמו לי להבין כי מדובר בתחום עם המון פוטנציאל. עוד במהלך הקורס נקרתה בפניי ההזדמנות להתחיל לקדם אתר של עסק אמריקאי, ובעידודו וסיועו של מנהל הקורס ג’קי החלטתי להיענות לאתגר. תוך זמן קצר גיליתי כי ההכשרה שקיבלתי בקורס אפשרה לי לעשות עבודה טובה בקידום האתר, והחלטתי לזנוח את העסק לייעוץ משכנתאות ולפתוח במקומו עסק חדש של שיווק דיגיטלי.

אם כן, פתחתי לעצמי אתר אינטרנט חדש והתחלתי לשווקו בכל פלטפורמה אפשרית – כתיבה בבלוגים ובפורומים, פרסום ברשתות חברתיות, קידום אורגני של האתר והשתתפות במפגשי נטוורקינג. אני מאמין כי בשיווק כדאי “לירות לכל הכיוונים”, ואכן יש לכך תוצאות – בתוך 9-8 חודשים הגעתי לדפי התוצאות הראשונים בביטויים תחרותיים בתחום קידום האתרים והשגתי כבר כמה לקוחות בזכות מפגשי הנטוורקינג. היום עיקר הלקוחות שלי מגיע “מפה לאוזן”, כך שאני כבר פחות צריך להשקיע בקידום האתר שלי.

יוסי בן שמעון - מקורס קידום אתרים לניהול עסק עצמאי
יוסי בן שמעון, בוגר קורס קידום אתרים ובעל עסק עצמאי בתחום

היום, פחות משנתיים מאז שסיימתי את קורס קידום האתרים, אני מנהל עסק המעניק שירותי קידום אורגני, קידום ממומן, מיתוג ובניית אתרים ודפי נחיתה לכ-20 לקוחות בארץ ובעולם. אני מקפיד לנהל בעצמי את הקמפיינים, אך אני עובד עם פרילנסרים בתחומים שונים. אני חושב שבתחום שלנו, חשוב להיות one-stop shop, כלומר להעניק ללקוח את כל השירותים תחת קורת גג אחת. על כן, העובדה שלמדתי לבנות אתרי וורדפרס (בלמידה עצמאית) היא חשובה מאוד, ובנוסף חשוב למצוא פרילנסרים שיעשו את הדברים שאינני יודע לעשות היטב. צורת עבודה זו, עם פרילנסרים, מאפשרת לי גם להרוויח מהתיווך בין הלקוח לאיש המקצוע וגם להעניק ללקוח שירות מקיף ואיכותי העונה על כל הצרכים שלו.

מידת תרומתו של הקורס להצלחת העסק שלי היא עצומה – ללא הקורס כלל לא הייתי מתוודע לתחום ה-SEO ולא הייתי מבין כמה פוטנציאל יש בו. מדובר בתחום צומח שלהערכתי גם ימשיך לצמוח. כל עסק חייב היום להיות נוכח בזירה הדיגיטלית, והמשמעות היא שיש הרבה עבודה למקדמי אתרים. היכולת לנהל לקוחות בכל העולם פותחת בפנינו אינסוף אפשרויות, ואפילו השפה היא אינה מכשול, בזכות כלי SEO רב-לשוניים כמו ה-WebCEO שעמו אני עובד. כך אני יכול לקדם אפילו אתרים בברזיל, למרות שאינני דובר פורטוגזית. את ההנחיות אפשר להעביר ללקוח באנגלית והוא יישם אותן בשפתו.

אני יודע שבוגרים רבים של קורס קידום אתרים בוחרים לצבור ניסיון כשכירים ורק בהמשך לצאת לדרך עצמאית, אך לי הדרך הזאת לא התאימה. אני גיליתי שעם הידע והכלים מהקורס, עם הליווי הצמוד של ג’קי ועם הרבה תעוזה אפשר להצליח גם לבד. אמנם מהלקוח הראשון כדאי לגבות סכום מופחת, שכן הוא לוקח סיכון עם מקדם אתרים מתחיל, אך אם עובדים בהתאם למה שלמדנו, ההצלחה תגיע ועמה גם לקוחות נוספים. הביטחון הולך ונצבר ככל שרואים שיישום השיטות שלמדנו בקורס מביא תוצאות ממשיות, והניסיון המעשי הוא בסופו של דבר המורה הטוב ביותר.

תחום קידום האתרים הוא תחום מעניין ועם המון פוטנציאל לרווח. חשוב להישאר מעודכנים בכל החידושים והשינויים בתחום, ואני עושה זאת דרך שיחות עם ג’קי, השתתפות בשיעורי ריענון וקריאה ברחבי הרשת ובעדכונים של WebCEO. חשוב גם להסביר ללקוח חדש את תהליך הקידום האורגני ולהבהיר לו כי התוצאות צפויות רק לאחר כמה חודשי קידום. אפשר גם להציע ללקוחות שתקציבם מאפשר זאת להתחיל עם קידום ממומן על מנת לראות תוצאות מהר יותר. יתרון חשוב של התחום הוא התשלום בריטיינר, המאפשר למקדם לדעת כמה הוא צפוי להרוויח בחודש הקרוב, והמשמעות היא בעצם יציבות כלכלית.

לסיכום, אני יכול להעיד מניסיוני כי כל בוגר של הקורס שיחליט לעבוד כעצמאי, שיעבוד קשה על איתור לקוחות פוטנציאליים בכל הדרכים האפשריות, שיפגין אומץ וביטחון, שיישם את שלמד בקורס ושייעזר בג’קי – יכול להצליח בגדול. הכי חשוב זה פשוט להאמין בעצמכם, ואז השמיים הם הגבול.

אשמח לעזור בכל נושא ולתת לכם ייעוץ והכוונה בתחום. התקשרו עכשיו 052-8874953