ערכו את דפי 404 באופן יעיל

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
קוד תגובה 404 אינו דבר רצוי, אך אם הוא כבר מופיע, מומלץ כי יופיע כראוי ויגרום לכם נזקים מינימליים מבחינת תגובת הגולשים, קידום אתרים, תנועה באתר ועוד.
קוד תגובה 404 אינו דבר רצוי, אך אם הוא כבר מופיע, מומלץ כי יופיע כראוי ויגרום לכם נזקים מינימאליים מבחינת תגובת הגולשים, קידום אתרים, תנועה באתר ועוד.
במאמרים הקודמים בנושא: מאמר ראשון – קישורים שבורים, מאמר שני – דפים רכים וקשים, מאמר שלישי – הפניות קבועות, תגי רפרוש ועוד, התייחסנו לסוגיות שונות הקשורות בדפי 404. במידה ו”נחתתם” קודם כל על מאמר זה, מומלץ לכם לחזור מעט אחורה ולקבל מעט רקע בנושא.
במאמר זה נתייחס לשיפור נוסף של קוד תגובה 404 בסיועה של גוגל שפיתחה קוד המציג לגולש תגובה ידידותית יותר ומסייעת לו במציאת פתרונות חלופיים.
מהן הסיבות לקבלת קוד תגובה 404?
המבקרים יכולים לקבל קוד תגובה 404 “דף לא נמצא” באתר שלכם עקב מספר סיבות:
  • שגיאה בכתיבת ה- URL, או העתקה והדבקה שגויים.
  • קישור שבור או קטוע בדף האינטרנט או בכתובת המייל.
  • הפנייה לתוכן שנמחק או הוזז.
כפי שנכתב במאמרים הקודמים בנושא, ישנן דרכים שונות לסייע למבקרים שלכם לצאת מהסיטואציה אליה נקלעו.
Enhance 404 pagesGoogle Webmaster Tools
גוגל הוסיפה בוובמאסטר אפשרות חדשה: Enhance 404 pages”“. תוספת זאת מאפשרת לכם לשבץwidget בדף 404 וליצור דף ידידותי יותר לגולש האומלל… דף זה יקל על המבקרים שלכם למצוא את מבוקשם, באמצעות הצעות חדשות המבוססות על ה – URL השגוי.
בנוסף לניסיון לתקן את הכתובת השגויה של הדף, הוידג’ט מציע אפשרויות נוספות: קישור להורה של ספריית המשנה, מפת אתר, תיבת חיפוש ורעיונות לשאילתות חיפוש נוספות באתר.
לדוגמא: שלחתם מייל ובו הזמנה לנופש אטרקטיבי עם קישור לאתר הרלוונטי אך העתקתם את כתובת ה –URL בצורה שגויה. במקום שהנמענים יגיעו לדף שבו כתוב:
“הדף http://www.domain.co.il אינו קיים”, הם יגיעו לדף סימפטי יותר שבו כתוב משהו בסגנון: “אני מתנצלים, איננו יכולים למצוא את הדף אותו חיפשת…”
כיצד מוסיפים את ה – widget? בקרו בגוגל וובמאסטר בחלק  Enhance 404 pages (בתוך נתוני האתר, תחת קטגוריית “Tools“) ושם תמצאו אפשרות לקבל קוד JavaScript אותו תוכלו להעתיק ולהדביק בדף 404 שלכם.
את התגובה הזאת ניתן אפילו לייפות. זהו קוד HTML אותו תוכלו לעצב בחלק של ה – CSS.