קוד 404 – הקובץ לא נמצא – קישורים שבורים

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
קישורים שבורים הם בעייתיים כשברצונכם לבצע קידום אתרים. האתר שלכם יכולים להיתפס, לדוגמה, כלא אמין בעיני הזחלנים המנסים לנווט בו, וזה מוריד לכם נקודות.
קישורים שבורים יכולים לפגוע באתר שלכם מבחינת קידום אתרים. קודי תגובה – Response codes הינם סטטוסים נומריים שהשרת ברשת מחזיר כמענה לבקשת URL. ישנם סטטוסים שונים כגון: 200 = OK(הכתובת נמצאה), 301 = הפנייה קבועה (במצב של שינוי שם הדומיין של האתר לדוגמא). 404 = “לא נמצא”. המשתמש ביקש כתובת של דף אותו השרת אינו מצליח לאתר.
כשגולש שולח בקשה לצפייה בדף שלכם, השרת שלכם מחפש את הקובץ המתאים לאותו URL. אם הקובץ נמצא, השרת יחזיר קוד 200 ביחד עם הודעה כלשהי, בד”כ תוכן הדף שחיפשתם.
אז מה זה קוד 404? אם לדוגמא אני מספרת על חדשה כלשהי ומבקשת להפנות אתכם אל המקור, במידה ואקיש את הכתובת באופן שגוי, הקישור שצירפתי יהיה שבור. במידה וקורא כלשהו יבקש להרחיב את ידיעותיו באותו נושא ויקליק על הקישור המצורף, אותו דף רשתי/קובץ לא ימצא על ידי השרת והוא יאלץ להחזיר קוד 404 “הדף אינו נמצא”!.
כאמור, קישורים שבורים הינם בעייתיים כשברצונכם לבצע קידום אתרים. האתר שלכם יכולים להתפס, לדוגמא, כלא אמין  בעיני הזחלנים המנסים לנווט בו, וזה מוריד לכם נקודות.
אז מה עושים עם זה? למאמר קודי 404 רכים לעומת קודי 404 קשים