יצירת קישורים חינמיים במסגרת קידום אתרים

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
בניית קישורים היא תהליך חשוב לכל מי שמעוניין לקדם את האתר שלו. במאמר זה נזכיר לכם מעט מהאפשרויות ליצירת קישורים לאתר שלכם, ללא הוצאה כספית כלשהי מעבר לזמן שלכם.
בניית קישורים היא תהליך חשוב לכל מי שמעוניין לקדם את האתר שלו. במאמר זה נזכיר לכם מעט מהאפשרויות ליצירת קישורים לאתר שלכם, ללא הוצאה כספית כלשהי מעבר לזמן שלכם.
קישורים – כדאי לדעת:
  • לא כל קישור שתיצרו יתרום לכם מבחינת קידום האתר בדף תוצאות החיפוש.
  • לא כל קישור ייחשב על ידי גוגל.
  • איננו יודעים כמה קישורים יש לייצר בכדי להגיע למקום הראשון במילת החיפוש שלכם.
  • כל מאמץ מודע שתשקיעו בבניית קישורים תסייע לכם בסופו של דבר במסגרת מאמצי קידום אתרים.
  • ישנם קישורים חסרי ערך מבחינת קידום אתרים (קישורי NOFOLLOW), אך בעלי ערך בהגדלת התנועה לאתר וחלקם חשובים לא פחות.
  • קישורים שונים הינם שונים בערכם ולכן אף שונה תרומתם בתהליך קידום אתרים. ערך הקישור מושפע מגורמים רבים.
10 טיפים “על קצה המזלג” ליצירת קישורים חינמיים שכל אחד יכול…
  1. צרו תוכן מקורי ששווה לאחרים לקשר אליו. דאגו לכך כי האתר שלכם או הבלוג שלכם נראה מרשים דיו כך שבמידה ותבקשו קישור מאדם אחר, תגיעו בכלל למצב שהוא יהיה מוכן לשקול את זה. אף אחד לא רוצה לקשר לאתר לא מכובד, לא מקצועי או לא אמין. אם התוכן באתר שלכם מעניין וכולל מידע ערכי, תגלו כי הרבה יותר קל לקבל קישורים ולהחליף קישורים עם אחרים.
  2. תלמדו מהטובים – תבדקו את הקישורים של האתרים המתחרים שלכם המדורגים גבוה בדף תוצאות החיפוש, באמצעות Yahoo Site Explorer או ביצוע פקודת linkdomain ביאהו. חפשו את הקישורים שיכולים להתאים גם לכם. אלה יכולים להיות קישורים מאינדקסים, מתגובות גולשים בבלוגים, משת”פ עם אתרים בעלי שירותים משלימים וכו’.
  3. תגובות גולשים בבלוגים וברשתות חברתיות – ישנם בלוגים המאפשרים לגולשיהם להוציא קישור מתגובתם. זו דרך מצוינת גם להתבלט בנישה שלכם וגם לקבל קישורים חד צדדיים. אתרו את הבלוגים המובילים בתחומכם. מבחינת רשתות חברתיות – המובילים בארץ הינם: קפה דה מארקר ופייסבוק. תוכלו גם למצוא פורומים, קהילות וקבוצות דיון בנישות שלכם המאפשרות הוצאת קישורים (תפוז לדוגמא). בחו”ל יש המון רשתות חברתיות ועסקיות (מייספייס, לינקדין ועוד), ואתרים המאפשרים לכם להמליץ על תוכן ולהוציא קישור (דיג לדוגמא) – אתרו את אלה שמתאימים לפרופיל האישי והעסקי שלכם.
מספר טיפים בעניין זה:
·         כשאתם מגיבים בבלוג, היו אותנטיים – אל תרשמו את שמכם כמילת מפתח, הרבה בלוגרים לא אוהבים את זה והם ימחקו אתכם.
·         ספקו תגובה בעלת ערך – תרמו מהידע המקצועי שלכם והעשירו את הפוסט. וותרו על תגובות מיותרות וטפלות כמו “פוסט מעניין” רק בשביל להוציא קישור.
·         נסו להוציא קישור מתוך מילת המפתח שלכם, לתוכן דומה באתר שלכם, במידה והינכם יכולים לתרום מידע נוסף לנושא הדיון.