מאט קאטס על קידום אתרים נכון – כיצד להוסיף כוח SEO לבלוג שלך

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
במאמר זה נעניק מידע מעשי ורעיונות מעשירים כיצד להגדיל תנועה ולערוך נכון יותר תגיות וגורמים נוספים שגוגל מתייחס אליהם בסריקה שלו.

ראיון עם מאט קאטס על קידום אתרים נכון  – כיצד להוסיף כוח SEO לבלוג שלך

בחלק הקודם קראנו קטעים מרתקים מההרצאה של מאט קאטס על מה גורם לאתרים להיענש ולהיזרק מגוגל, וכמו כן קיבלנו טיפים מעניינים לגבי התנהגויות גוגל לגבי כתובות URL. בחלק הקרוב תוכלו לקרוא מידע מעשיר כיצד תוכלו להוסיף כוח קידום אתרים לבלוג שלכם.

הרבה מנושאי השיחה אחרים שמאט קאטס דיבר עליו הוא חומר די מוכר למי שעוסק בקידום אתרים. לדוגמה מתי שאתה יוצר פוסט חדש בבלוג תחשוב לרגע מה המילות מפתח שהגולשים היו מקישים כדי לחפש את התוכן הזה. דוגמה אחת שהוא נתן הייתה המילה “lol kittens”  שאיש אחד במילה כתגית לאחד מהתמונות שלו ב flickr , אתה רוצה לשתול את מילות המפתח בפוסט שלך בטבעיות ככל האפשר, מילים נרדפות הם חבריך הטובים ביותר. השתמש במילות מפתח לא רק בתגים ובתוכן שאתה כותב אלא גם בשמות הקטגוריות שלך. ועוד משהו בפוסטים שלך , תחליף בין הכותרת לבין שם הבלוג שלך בTITLE.
אלו עצות מעולות למי שרק מתחי להקים בלוג כעת. אך מה עושים אנשים שיש להם בלוג שהם כבר מקדמים ומשקיעים פה זמן ממושך ? מאט מייעץ אל תשנו ותבלגנו לחלוטין כתובות URL כדי לנסות ולהשליט סדר, הניחו לרשומות הישנות והתחילו טוב ומסודר יותר את החדשות.
אם יש לכם תמונות בבלוג – ובואו כולנו פשוט נודה בזה, אנחנו אוהבים לשים תמונות בבלוגים שלנו – השתמשו בתגי ALT. עכבישים של מנועי חיפוש לא יכולים “לראות” תמונות. הגבילו את עצמכם ללא יותר מאשר 3 4 מילים רלוונטיות , אל תפציצו במילים. הוספת תגיות ALT מקלות גם את מלאכת העכביש וזה חשוב מאוד לאינדוקס האתר שלכם בגוגל.
כמובן אל תשכחו את מבקריכם האנושיים. חלק מגיעים גם מגלישה בטלפונים סלולריים, במיוחד מאז המצאת ה iphone של אפל שהמסך שלו מאפשר גלישה באינטרנט באופן רגיל. קאטס מציין שצריך סגנונות אחרים בדף כדי להציג כראוי לגולשים סלולריים ואין צורך ליצור אתר חדש לגמריי לצורך זה.
לא כל כך קשה לבנות סגנונות כאלו , כולם נמצאים בספר שסיקרתי כמו חודשים אחורה.
מאט גם דיבר על נושא הגישה שכדאי לפתח לעצמינו לגבי הבאת גולשים לאתר. “השג תנועה לאתר דרך גוגל, ואז ישימו לב אליך ?” אין סיכוי בחיים אומר מאט “תגרום לכך שישימו לב אליך ואז יגיעו אליך המון גולשים מגוגל”. ובכן כיצד עושים זאת ? אתה יוצר לינק פתיון, ואז מאט נתן דוגמאות כמו: תמכור את השפם שלך באי ביי, קמפיין חיבוקים חינם, תיצור הדרכות למוצרים פופלריים, תכתוב בלוג שמנתח בלוג מפורסם אחר, תסקר אירוע גדול וחשוב ואלו רק מספר רעיונות איך להשיג כך תנועה, מה דעתכם על ספריה שלמה שמתעדת תוכנות ל iphone ? או רשימות של מדוע משהו ממש טוב או ממש על הפנים, זה ממש מושך גולשים.
לסיכום – בהחלט קיבלנו כאן מידע מעשי ורעיונות מעשירים כיצד להגדיל תנועה ולערוך נכון יותר תגיות ודברים שגוגל מתייחס אליהם בסריקה שלו, בקטע הבא ניתן מספר טיפים מאוד חשובים לקידום אתרים ולקידום בלוגים.