אפקט ארגז החול של גוגל

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
האם אתרכם יחסית חדש? האם יישמתם את כל שיטות קידום האתרים שאתם מכירים, אבל עדיין אתם לא מופיעים בגוגל? אתם חושבים שעשיתם משהו שגוי? סביר מאד להניח שאין זה קשור כלל וכלל למה שעשיתם אלא ישנה סבירות גבוהה שזה פשוט ארגז החול של גוגל.

האם אתרכם יחסית חדש? האם יישמתם את כל שיטות קידום האתרים שאתם מכירים, אבל עדיין אתם לא מופיעים בגוגל? אתם חושבים שעשיתם משהו שגוי? סביר מאד להניח שאין זה קשור כלל וכלל למה שעשיתם ישנה סבירות גבוהה שזה פשוט ארגז החול של גוגל, נשמע מפחיד אה ? בואו נמשיך לקרוא ונראה מה זה בדיוק ואיך אנחנו מוציאים את אתרנו משם.

ארגז החול של גוגל, או “אפקט ארגז החול” , זהו מסנן שגוגל משתמשים בו על רוב האתרים החדשים שמעוניינים להיכנס לתוצאות החיפוש בביטויים מסוימים. מסנן זה קיים בעיקרו בכדי למנוע מספאמרים ומקדמי אתרים מיומנים שמעוניינים לבצע מניפולציות חכמות על ידי ביצוע נכון של כל הפרמטרים והמשתנים הפנימיים (מבנה אתר, קישורים פנימיים , מפת אתר) והחיצוניים (קישורים חיצוניים, קישורים מאתרים ברי סמכא וכו’ ) שגוגל עובד על פיהם.

סימנים ל “אפקט ארגז החול”

  • אתרכם אינו מופיע בתוצאות החיפוש בגוגל גם כאשר אתם כותבים את השם שלו בבירור בכתובת מלאה וגם כאשר אתם משמיטים את ה WWW או את ה .COM.CO.IL.

לדוגמא duran-seo

  • דפים אינם מאונדקסים אחרי חיפוש של הכותרת המדויקת של העמוד
  • אתר שנמצא בדירוג טוב בביטויים תחרותיים ולפתע עף לאבדון, לאיזה עמוד 100 +

או יותר ואינו מופיע יותר תחת חיפוש של ביטויי המפתח שלו

  • מאונדקס כיאות ביאהו ובינג אבל לא מאונדקס כלל בגוגל

חשוב לזכור ישנו הבדל משמעותי מאד בין אם אתרכם נמחק מתוצאות החיפוש בגודל לבין האם הוא בתוך “ארגז החול” של גוגל. למרות שלהימחק על ידי גוגל ו “ארז החול” נראים לכם דומים הם ממש לא. לטענתם של מקדמי האתרים “ארגז החול” נועד לסנן אתרים חדשים מלתפוס מקומות ראשונים בדירוג של גוגל בעוד שמחיקה כוללת מגוגל משמע כן היא שאתה מחוק לחלוטין מכל חיפוש כלשהו בגוגל. בשביל לבדוק האם אתרכם נזרק ל “ארגז החול” או האם הוא נמחק לחלוטין על ידי גוגל עליכם לחפש על ידי הפקודה הפשוטה הזו:

פקודת SITE

site:www.yourwebsite.com

אם הדפים שלך נראים כאשר אתם משתמש בפקודה הזו, אתה ב “ארגז החול”

אם אתה מקבל את השגיאה הבאה : “Your search – site:www.yourwebsite.com – did not match any documents.”

אז כנראה שגוגל מחקו אותך לחלוטין מתוצאות החיפוש שלהם. במידה ובאמת נמחקת על ידי גוגל, תיצור איתם קשר עם בקשת החזרה לאתרך.

תדאג להיות יסודי וברור בבקשה שלך ותבהיר את כל האלמנטים שאולי בגללם נמחקתם מגוגל