שאלות ותשובות בנושא קידום אתרים וקישורים

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
האם כדאי לייצר קישורים פנימיים באתר? כיצד בונים קישורים? מהם קישורי NOFOLLOW? כיצד מזהים קישורי NOFOLLOW?

האם כדאי לייצר קישורים פנימיים באתר?

שימוש במילות מפתח ליצירת קישורים נכנסים לאתר, ישפר תהליכי קידום אתרים באופן ניכר. גם כאן חשוב להפנות כל קישור לדף הרלוונטי המותאם לו מבחינת תוכן, צפיפות מילות מפתח, כותרות וכד’. ניתן ליצור קישורים פנימיים משורת הפוטר ו/או מתוך הטקסט עצמו.

  1. כיצד בונים קישורים?

יש דרכים רבות. אל תשימו את כל הביצים בסל אחד. שלחו את לחמכם בכל הכיוונים – מאמרים מקצועיים באתרים אחרים, אינדקסים (לאורך זמן תלמדו להבחין בין אינדקסים מקצועיים איכותיים לבין אינדקסים ספאמיים שהקישורים מהם לא שווים את ההשקעה), הצבעות תוכן באתרים כמו digg, רשתות חברתיות, בלוגים, פורומים, שיתופי פעולה עם אתרים אחרים, יח”צ, קישורי פוטר ועוד.

היו יצירתיים, אל תוותרו על אף אפשרות לייצר קישורים לאתר שלכם. דברו עם חברים, לקוחות וספקים – בקשו מהם קישורים. בדקו אם התפרסמו אודותיכם פרסומים מבלי שיצא קישור לאתר, בדקו את הקישורים שקיבלתם עד כה וודאו כי הם כוללים את מילת המפתח, אם לא, צרו קשר ובקשו תיקון לקישור. התנדבתם בפעילות כלשהי? אתם חברים בארגון עסקי / חברתי? נסו לראות אם תוכלו לקבל שם קישור. וכמובן יתר הטכניקות שדיברנו עליהם במאמרים קודמים: תגובות בפורומים, בלוגים, מאמרים שכתבתם ועוד.

  1. מהם קישורי NOFOLLOW?

קישורים שאינם עבירים לזחלנים של גוגל. כלומר, הגולשים עוברים דרכם לדף המקושר בעוד שהזחלנים לא. בשנה החולפת גוגל שינתה את התייחסותה לקישורים אלה. בעבר, אם קישור היה NOFOLLOW, זה לא השפיע על ה – PR של הדף המקשר. כיום, אמנם הקישור לא מעביר PR, אך הוא כן משפיע על ה – PR שעובר בקישורים היוצאים האחרים.

מומלץ להשתמש בקישורים כאלה כשהם מובילים לדפים שאינם תורמים לכם מבחינת קידום, בכדי לחזק את הקישורים האחרים (ככל שיוצאים יותר קישורים מאותו דף, כל קישור מאבד קצת מערכו).

חשוב לדעת לזהות קישורים אלה, מפני שאם אתם נכנסים לפורום / אינדקס / רשת חברתית וכד’ שהקישורים היוצאים ממנה הינם NOFOLLOW, ומטרתכם היא לאתר קישורים שיעזרו לכם בתהליך קידום אתרים, חבל על המאמץ.

  1. כיצד מזהים קישורי NOFOLLOW?

ניתן לבדוק בקוד עצמו, זה יראה כך:

rel="nofollow"

מכיוון שזה בזבוז זמן משווע להיכנס לקוד ולבחון כל קישור, מומלץ להשתמש בפיירפוקס, בתוסף SeoQuake ולהפעיל את האפשרות: “Line-through “nofollow” and “noindex” ואז, בכל אתר שתיכנסו תראו את הקישורים האלה מסומנים עם קו.

לדוגמא:

nofollow2