שמות מתחם (domains) והשפעתם בקידום אתרים

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
בקטע הקודם דיברנו על שמות מתחם והסיומות השונות וחשיבותם, מה ההבדל בין שם מתחם טוב לשם מתחם לא טוב ואיך נזהה שמות מתחם גרועים. בקטע הקרוב נדבר על חשיבות מילות מפתח הנמצאות בתוך שם המתחם.

בקטע הקודם דיברנו על שמות מתחם והסיומות השונות וחשיבותם ומה ההבדל בין שם מתחם טוב ואיך נזהה שמות מתחם גרועים, בקטע הקרוב נדבר על חשיבות מילות מפתח הנמצאות בתוך שם המתחם.

זה לא הכרחי שיהיו לך מילות מפתח בשם המתחם. אם יש לך בחירה בין דומיין עם מילות מפתח בפנים או דומיין וותיק בלי, לך על הוותיק יותר. לגוגל אמון הרבה יותר גדול בדומיינים ישנים, וקל לו לדרג אותם מהר יותר בכל מילת חיפוש כמעט.

מילות מפתח בשם המתחם ובניית קישורים

אחד היתרונות הכי גדולים של דומיין עם מילות חיפוש הוא שהקישור לשם הדומיין עצמו כולל בתוכו כבר מילת חיפוש.

בהרבה מקרים אנשים לא טורחים לשים טקסט עוגן בקישור שלהם ופשוט שמים את שם האתר בתור קישור. במקרה הזה מילות מפתח בתוך שם המתחם תורמות באופן מושלם לבניית קישורים, כי שם המתחם הוא למעשה מתפקד בתור טקסט עוגן, לדוגמה אם אתם הולכים על מילת החיפוש engine ושם המתחם שלך הוא enginemaster.com כל פעם שמישהו יעשה קישור בלי טקסט עוגן “engine” לאתר שלכם ופשוט ישים את שם האתר, אתרכם יצבור כוח גם במילה engine.

אורך שם הדומיין

בדיוק כשם שאנשים לא זוכרים שמות מתחם עם מקפים או סיומות info , הם לא זוכרים שמות ארוכים. החברה שלנו עצלנית באופן קיצוני, אז אל תצפו שאף אחד ישנן את שם האתר שלכם, במיוחד אם הוא ארוך.

מיקום השרת וסיומות

אם השרת שלכם נמצא בקנדה ושם המתחם שלכם עם סיומת .ca יהיה לכם מאוד קשה לקבל דירוג בארה”ב או גוגל העולמי. הצד החיובי הוא שתקבלו זריקת עידוד רצינית בgoogle.ca , זה חל גם לגבי אוסטרליה, אנגליה , גרמניה וכל מדינה אחרת.

אם אתם חפצים בשוק המקומי זה רעיון מצוין לקנות דומיין עם סיומת מקומית ולאחסן אותו בשרת מקומי.

לסיכום למדנו כמה טיפים חשובים ויתרונות של שם מתחם עם מילות מפתח , שיהיה לכם בהצלחה וזכרו לבחור בקפידה את שם המתחם, יש לו השפעה בלתי מתפשרת על תהליך הקידום.

בהשראת מאמר באתר SEOCHAT