כוחה של הרשת

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
פוסט בבלוג התחיל את שרשרת האירועים הזאת... אז אם אתם עוסקים בתחום קידום אתרים ושיווק באינטרנט, זכרו כי יצירתיות היא שם המשחק. הבלוגים והרשתות החברתיות יכולים לתרום לכם קישורים איכותיים, להגדיל את התנועה לאתר ולפעמים אף להציל חברה מפשיטת רגל!
האקזיט של דלבר – החברה נרכשה ממש רגע לפני סגירתה, הודות לפוסט בבלוג.
במהלך החודשים האחרונים סיפקנו לא מעט טיפים בנושא קידום אתרים באמצעות בלוגים ובאמצעות רשתות חברתיות.
תכנים לדוגמא שנכתבו בנושא זה באתרנו:
ועוד…
כתיבת בלוגים והשתתפות אקטיבית ברשתות החברתיות, הינן ללא ספק חלק חשוב היום בתחום קידום אתרים, אך מעבר לעניין הקידום, יש להם כוח והשפעה גדולה גם בעולם הלא מקוון.
כתבה שפורסמה היום בעיתון ידיעות ממחישה עניין זה באופן מובהק. הכתבה מספרת על בלוג שהציל את חברת דלבר – חברת סטארט אפ ישראלית שנקלעה לקשיים, בדומה לחברות היי-טק רבות בעולם.
דלבר הוקמה בשנת 2007 ופיתחה מנוע חיפוש שמציג תוצאות המותאמות למחפש. כלומר, גבר בן 60 המחפש ספרים באינטרנט, יקבל תוצאות שונות משכנתו בת ה – 15 משום שהם משויכים לקבוצות חברתיות שונות.
לפני מספר חודשים הכריזה החברה על שת”פ עם יאהו, אך לאחר שנקלעה לקשיים כלכליים עמדה החברה להיסגר ו – 20 העובדים כבר החלו לחפש אלטרנטיבות בשוק התעסוקה.

 הודעה שהגיעה לפרופיל האישי בפייסבוק של ליעד אגמון – מקים ומנכ”ל החברה, פנייה אישית מבכיר בענקית הקמעונאית סירס שהתעניין ברכישת החברה, הצילה את החברה ממש ברגע האחרון.

לפני כחודש הופיעו ידיעות על סגירתה של החברה, בעיתונות הכלכלית בישראל. בעקבות זה, אחד העובדים כתב על העניין בבלוג האישי שלו באנגלית. משם זה התגלגל לטק רנץ’, הבלוג הנפוץ ביותר בעולם בתחום המחשבים, מישהו בסירס קרא את זה והחליט לבדוק את הנושא.

 בשורה התחתונה – סירס רכשה את חברת דלבר, אגמון קיבל הצעה להתמנות לסגן נשיא ולעבור לעבוד במטה בשיקגו והעובדים ניצלו.
אתם זוכרים איך כל זה התאפשר? פוסט בבלוג התחיל את שרשרת האירועים הזאת… אז אם אתם עוסקים בתחום קידום אתרים ושיווק באינטרנט, זכרו כי יצירתיות היא שם המשחק. הבלוגים והרשתות החברתיות יכולים לתרום לכם קישורים איכותיים, להגדיל את התנועה לאתר ולפעמים, אף להציל חברה מפשיטת רגל!