כוח הגוגל

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
גוגל התחילה כלא יותר מאשר מחשבה פשוטה, רעיון, משהו שנאמר באוויר. זה היה זרע שעדיין לא נשתל, זרע שגדל להיות עץ אלון חזק ומרשים שכיום מתחיל להרעיד כל חברה בתעשייה, גדולה כקטנה.

כוח הגוגל

 בחלק הראשון של מאמר זה השתמשתי בסיפור ההצלחה שכולנו מכירים של חברת הענק גוגל כדי לתת דוגמה והשראה לכולנו בתחום קידום אתרים ובכלל לכל מי שרוצה להתחיל איזשהוא רעיון, חלום או כל מיזם אחר שלבו חפץ בו, למאמר עוד 3 חלקים הממשיכים אותו.

חלק ראשון – מבוא על גוגל

כפי שבוודאי כולכם יודעים גוגל לא הגיחה ביום בהיר אחד משום מקום, והיא רחוקה בהרבה מלהיות מנוע החיפוש הראשון בעולם. ועכשיו היא כבר בת 10, והיא גדלה מלהיות הילד החדש בשכונה לשחקן הכי גדול בעיר. אז מה אנחנו יכולים ללמוד מהם ? ואיך כל זה יכול להשפיע על קידום אתרים ?
והכי חשוב מה גוגל טומנת עבורנו בתכניות העתידיות שלה וכיצד השינויים עלולים להשפיע על הענף שלנו ? המשיכו לקרוא את התשובות לשאלות אלו ואחרות.
גוגל לאחרונה חגגה יום הולדת 10 שנים. פרויקט של החצר האחורית שהפך להיות תאגיד של 157 ביליון דולר ששולט באינטרנט כולו. כיום מועסקים בחברה יותר מ- 19,000 עובדים, והחברה מחזיקה נתח של 65% משוק מנועי החיפוש, ומרוויחה סכום סמלי משוער של 31,018$ לדקה !
גוגל הגיחה בתור פרויקט אוניברסיטה של סרגיי בין ולארי פייג’, גוגל מייצגת רעיון, מתודלק ע”י תשוקה בוערת להצליח ומלווה בפעילות אינטנסיבית ועיקשת, מסתבר מניבה הישגים נאים…
אוקיי, אז מה אתה יכול ללמוד מגוגל ? ואיך הידע יכול לתרום לקידום אתרים באופן כללי ולכל יזם ברוחו בפרט שעולם האינטרנט משלהב ומלהיב אותו.
מה אני יכול ללמוד מגוגל ?
אתה ורוב האנשים בעולם חולקים רצונות דומים. כולנו אוהבים לנצח, לזכות בתהילה , בכבוד, אהבה וכסף. כולנו רוצים לחיות חיים של הגשמת חלומות ופריצה לעולם של חיים מעבר לסביר. ללא שום עוררין, בחברה המערבית, כסף הוא אמצעי שבעזרתו אנחנו יכולים להעשיר את איכות החיים שלנו.
כל בני האדם רוצים להרוויח יפה, במיוחד מתי שהם נעשים ערים למשמעות של כסף בעולמנו. אבל רק מעטי מעטים יכולים להגיע לרמות עושר בלתי נדלה.
אז מה אנחנו יכולים ללמוד מגוגל , סרגיי בין ולארי פייג’ ?

גוגל התחילה בתור לא יותר מאשר מחשבה פשוטה, רעיון, משהו שנאמר באוויר. זה היה זרע שעדיין לא נשתל, זרע שגדל להיות עץ אלון חזק ומרשים.  שכיום מתחיל להרעיד כל חברה בתעשייה , גדולה כקטנה

אך זה לא תמיד היה כך, בואו נסתכל לרגע על גוגל לפני 10 שנים.

בחלק זה ראינו מספר עובדות גדולות ומרשימות אודות התאגיד העולמי, בחלק הבא של המאמר אגש לנקודה המעניינת יותר שהיא, כיצד כל הסיפור של גוגל התחיל.