קידום אתרים באמצעות קישורים – איך ליצור קישורים איכותיים?

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
בשלב זה כיסינו את הדרכים הבסיסיות לבניית קישורים. ישנן דרכים רבות ומגוונות להשגת קישורים איכותיים. סדרת מאמרים זאת יכולה בהחלט לתרום לכם בקידום האתר שלכם ולחסוך לכם זמן יקר על ניסיון לבנות קישורים חסרי ערך שאינם תורמים כלל בתחום קידום אתרים.
אסטרטגייה של בניית קישורים הינה מרכיב מרכזי בתחום קידום אתרים, לשם דירוג גבוה בדף תוצאות החיפוש. במאמר הראשון בסדרה התייחסנולחשיבות הקישורים בתחום קידום אתרים. המאמר השני עסק בעניין החלפות קישורים. במאמר זה, נספק טיפים המבוססים על המלצותיו של מארק ג’קסון, מומחה קידום אתרים, ליצירת קישורים בעלי ערך לאתר שלכם.
שלוש דרכים עיקריות ליצירת קישורים איכותיים:
מאמרים

ג’קסון הינו חובב מושבע של כתיבת מאמרים כשיטה לבניית מערכת קישורים. לאלה מביניכם היודעים ואוהבים לכתוב, תוכלו להפיק המון מכתיבה זאת. בנוסף לקישורים, מאמרים מגדילים את התנועה לאתר שלכם וזהו רווח נוסף.
בעלי האתרים שביניכם – הינכם מומחים בתחומכם. מי מכיר את העסק שלכם טוב יותר מכם? אז שתפו. אולי לא קל לכתוב מאמרים אך זה בהחלט משתלם. אם אין לכם רעיונות, תחשבו על שאלות שאתם נשאלים. אם יש שאלות החוזרות על עצמן, יש סיכוי טוב לכך שזהו רעיון נהדר לנושא של מאמר. ברגע שהמאמר הושלם, יש לסבמט אותו היכן שהוא. ניתן להיעזר בשירותים של אנשים המפיצים מאמרים ברשת, או לחפש בעצמכם אתרים רלוונטיים הקשורים לתחום שלכם ולהציע להם את המאמרים שלכם לפרסום. תוכלו גם להציע מאמרים אלה בפורומים שונים ובקהילות באינטרנט.
אל תשכחו להוסיף קטע “אודות המחבר” עם קישור לאתר שלכם.
אינדקסים וספריות
רישום לספריות הוא משעמם, מייגע ושורף הרבה זמן, אך על מנת שרישום זה ייעשה באופן מקצועי, הוא חייב להיעשות באופן ידני. הכותרות והתיאורים חייבים להיות “תפורים” לאותה ספרייה ספציפית, וחלק מהאתרים אף מבקשים תשלום בגין שירות זה.
אם האתר סמכותי, בעל PR  גבוה וקשור לתחום הפעילות שלכם, שווה לפעמים לשלם עבור השירות (כמובן שכל מקרה לגופו).
סבמטו לכל הספריות והאינדקסים החינמיים. אין חוקים ברורים לגבי ערך הקישורים מכל אתר ואתר כזה.  במקביל, הכינו רשימה של כל האתרים בתשלום. בסיום התהליך יהיה לכם קל יותר להחליט אילו אתרים ראויים לתשלום בעבור השירות ואילו לא.
אם הינך מקדם אתרים מקצועי, בוודאי יש לך כבר רשימה כללית בנושא, אך חשוב להמשיך ולהתעדכן בשינויים המתרחשים ברשת על בסיס קבוע.
פורומים ובלוגים
חפשו פורומים הקשורים לתחום שלכם, סבמטו שאלות מקצועיות, עצות, טיפים והגיבו לחברי הפורום על הפוסטים שלהם. בדומה למאמרים, במידה ותפעלו באופן מקצועי ומושכל, תזכו בעוד קישורים ותנועה לאתר שלכם.
שימו לב: אין הכוונה כאן לייעץ לכם לפעול בדרכים שאינן אתיות או להיות ספאמרים. הרעיון הוא לתרום ערך מקצועי אמיתי ועל הדרך לזכות ב”הטבות” שיסייעו לכם בתחום קידום אתרים ודירוג גבוה בדף תוצאות החיפוש.
לסיכום
בשלב זה כיסינו את הדרכים הבסיסיות לבניית קישורים. ישנן דרכים רבות ומגוונות להשגת קישורים איכותיים. סדרת מאמרים זאת, יכולה בהחלט יכול לתרום לכם בקידום האתר שלכם ולחסוך לכם זמן יקר על ניסיון לבנות קישורים חסרי ערך שאינם תורמים כלל בתחום קידום אתרים.