מבחן השוואה: A1 Website Analyzer vs. Screaming Frog

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
מבחן השוואה בין שני הכלים המובילים בשוק לסריקת אתרים ואיתור בעיות SEO. A1 Website Analyzer by Microsys ו- SEO Spider by Screaming Frog

Screaming Frog vs. A1

כלי הסריקה נועדו בעיקר לאנשי וחברות SEO בכדי לסייע באופטימיזציה. אך לא עבורם בלבד,  גם אם הנך בעל אתר אינטרנט, דע כי לאורך זמן האתר שלך מתחיל לפתח בעיות כגון קישורים שבורים, שגיאות איות, שפת  HTML לא תקינה, בעיות CSS, כפילויות ובעיות רבות נוספות. דרך סריקת האתר תוכל לדעת האם הגיע הזמן לבצע טיפול תקופתי באתר.

סריקת אתר נעשית בעצם בכדי לקבוע האם האתר שלכם או של המתחרים מצוי “בכושר טוב”. באמצעות כלים אלו ניתן לבצע סריקת אתר מלאה ולהנפיק דוח מצב ברור, מקיף ומפורט של האתר אותו אנו בודקים. כך ניתן לאתר את החוזקות והחולשות של כל אתר באינטרנט ולקבל ממצאים כגון קלות סריקת האתר על ידי מנועי החיפוש, מידע אודות ביצועי אתר/איתור תקלות/ נגישות הדפים/תוכן משוכפל/מילות מפתח/היררכיית מבנה ועשרות פרמטרים נוספים.

בשוק יש מגוון כלים לסריקה וניתוח של אתרים, חלקם חינמיים, חלקם בתשלום. אני בחרתי להתמקד בשני הכלים הללו בשל קיומה של התמיכה בעברית ועל שום כמות  האינפורמציה האדירה שכלים אלו מספקים.

אודות הכלים

A1 Website Analyzera

Microsys הינה חברה דנית, אשר הוקמה על ידי הננינג שולץ (Henning Schulz) ב-1978 במטרה לפתח תוכנות אשר יתנו מענה לצרכיו של הלקוח. מבין הכלים הרבים אשר פותחו על ידי החברה, A1 Website Analyzer מסדרת A1  הינו כלי אשר פותח עבור אנשי SEO במטרה לסייע באיסוף נתונים, זיהוי בעיות טכניות וגיבוש המלצות לשיפור הקידום.

Screaming Frog SEO Spiderf

SEO Spider הינו כלי ניתוחי אשר פותח ע”י חברה בריטית בשם Screaming Frog עבור מקדמי אתרים בכדי לסייע בסריקת אתרי אינטרנט ובזיהוי מהיר של השגיאות הקיימות, הפוגעות בטיב האתר.

ההשוואה

נוחות – הפעלה וממשק

השימוש בשני הכלים לא יכול להיות קל יותר. כל אשר עליכם לעשות, הוא להקליד את הכתובת של האתר אותו תרצו לסרוק בתיבה המיועדת.

fאי אפשר שלא להתרשם מהממשק של Screaming Frog, התוכנה מציגה מראה חלק ונקי, חלוקת הקטגוריות חכמה ומאפשרת גישה מהירה, האלמנטים הרבים הללו מחולקים גם בכרטיסיות שלהם בחלק העליון, כך שניתן להתמקד בקלות באזורים בעייתיים. מעבר לדוחות הסטנדרטיים, ניתן להציג גרפים ותרשימים, אשר הינם אידיאליים במתן מענה לצרכי לקוחותיכם כאשר מדובר במתן דוח סיכום של האתר.

ממשק Screaming Frog
ממשק Screaming Frog

aמבחינת “הלוק” A1 היא לא הילדה הכי יפה בגן… במבט ראשוני התוכנה נראית מעט מסורבלת וקשה לתפעול, אך לאחר זמן סביר מצאתי את A1 כתוכנה שיחסית קל לצלול לתוכה, וכאמור עם הפעלת התוכנה ניתן לעבוד ב “מצב קל” המפשט את תצורת המערכת. יתכן שהשימושים המתקדמים ידרשו זמן התרגלות ותרגול, אך עבור איש SEO מנוסה תפעול התוכנה אמור להיות מהיר וקל יותר.

ב A1 אפשר לעבור לממשק כל פשוט יותר בלחיצת כפתור
ב A1 אפשר לעבור לממשק כל פשוט יותר בלחיצת כפתור
ציון
Screaming Frog
A1 Website Analyzer
9/10
8/10

פונקציונאליות

כמות הפונקציות והפרמטרים שיש לשתי התוכנות להציע היא לא פחות ממדהימה, ובהתרשמות ראשונית נראה כי שתי התוכנות מציעות שירות דומה, אך כאשר צוללים לנתונים מגלים כי ה A1 מנצחת ובגדול!
ב Website Analyze יש אפשרויות מתקדמות יותר ונרחבות יותר כגון:

  • שילוב כלים נוספים כגון HTML W3C
  • אימות CSS
  • תצוגה של דף היעד

    דפדפן פנימי ב A1
    דפדפן פנימי ב A1
  • סריקת קבצי PDF  בתוך האתר
  • סינון לסרטוני וידאו בלבד

לא רק ש בA1  יש פונקציות שימושיות אשר אינן קיימות ב SF אלא שגם בפונקציות הזהות, קיבלנו מ A1 מידע נרחב ומדויק יותר.
לדוגמה:  ציון משקל העמוד באתר, כביכול בשתי התוכנות קיימת האפשרות הזו, אך ב A1 היא מדויקת יותר בזכות החישוב של קישורים פנימיים, קישורים יוצאים והקישורים המקשרים הכלי מאפשר לכם לשנות את שיטת החישוב…

ציון
Screaming Frog
A1 Website Analyzer
6/10
9/10

צריכת משאבים

זמן סריקה של אתר גדול מאוד עשוי לקחת זמן רב, ולכן חשוב שהתוכנה תפעל “ברקע” ולא תכביד משמעותית על המחשב. במדד זה נבדוק את צריכת המשאבים של התוכנה ועד כמה ניתן לעבוד עם התוכנה ברקע בזמן סריקת האתר.
הבדיקה בוצעה על מחשב   i7-4790K -4.00GHz, 16 GB DDR3. טרם הבדיקה דאגתי לאתחל את המחשב ווידאתי כמובן שכל התוכניות על מחשבי סגורות למעט מסמך word.

Screaming Frogf היא תוכנה מהירה, דבר אשר מסביר אולי את צריכת המשאבים המרובה של התוכנה, כפי שניתן לראות בצילום מסך, בזמן הסריקה התוכנה הגיע בממוצע לנצילות של 18% של המעבד ושל GB 2.1 זיכרון. מדובר בכמות לא מבוטלת, בהתחשב בכך שכל התוכניות נסגרו וביחס לנתוניו של המחשב.

משאבי CPU תוך שימוש ב Screaming Frog
משאבי CPU תוך שימוש ב Screaming Frog
משאבי זכרון תוך שימוש ב Screaming Frog
משאבי זכרון תוך שימוש ב Screaming Frog

aה Web analyzer מספקת כמות אינפורמציה אדירה שרוב המשתמשים כלל לא יעשו בהם שימוש, לעובדה זו יש ביטוי משמעותי ומורגש בכמות המשאבים שהתוכנה צורכת, בזמן הסריקה התוכנה הגיעה בממוצע לנצילות של 11% ב המעבד ושל 2.9GB זיכרון. כאשר עובדים במצב קל ואו מורדים לדוגמא את האפשרות של סריקת קישורים חיצוניים, העומס על המעבד יורד משמעותית, ובבדיקה שבוצעה ממוצע הניצול ירד ל6% בלבד.

משאבי CPU תוך שימוש ב Website Analyzer
משאבי CPU תוך שימוש ב Website Analyzer
במצב קל ניצול של 6% בלבד
במצב קל ניצול של 6% בלבד
משאבי זכרון תוך שימוש ב Website Analyzer
משאבי זכרון תוך שימוש ב Website Analyzer

שתי התוכנות צורכות לא מעט משאבים ואין מנצחת ברורה פה. אך חשוב לציין שבעבודה “במצב קל” ב Website Analyzer  התוכנה הציגה תוצאות טובות יותר מ Screaming Frog. דבר העשוי לסייע מאוד בעבודה השוטפת.

ציון
Screaming Frog
A1 Website Analyzer
6/10
8/10

 מהירות סריקה

הצפרדע הפתיעה במהירות הסריקה שלה, בכל האתרים שנבדקו Screaming Frog השיגה תוצאות מהירות יותר מA1! גם כאשר עברתי ל “מצב קל” ב A1 ה Screaming Frog השיגה תוצאות מהירות יותר. יש לקחת בחשבון שב A1 יש פונקציות מורכבת יותר אשר לא קיימות כלל ב Screaming Frog כגון: שיטת חישוב משקל הקישורים, ציות או אי ציות להנחיה של  robot.txt-crawl delay, כך שלאחר ביצעו קונפיגורציה נכון מהירות ה A1 תשתפר משמעותית.

ציות או אי ציות להנחיה של robot.txt-crawl delay ב A1 Website Analyzer
ציות או אי ציות להנחיה של robot.txt-crawl delay ב A1 Website Analyzer
ציון
Screaming Frog
A1 Website Analyzer
9/10
8/10

התאמה למערכות הפעלה ושפות

ל 2 הכלים גרסאות לחלונות ולמאק. התמיכה בעברית בעייתית בגירסה החינמית של ה Screaming Frog .

ציון
Screaming Frog
A1 Website Analyzer
9/10
10/10

 מנהל הבנק…

נכון, אמנם לא מדובר ברכישת דירה או רכב יקר ובכל זאת…

fהכלי קיים ב 2 גרסאות: חינמית, מוגבלת ל-500 דפים ובתשלום. כדי לסרוק מעל 500 דפים תצטרכו להיפרד מ 99 £ בשנה (שזה בערך 550 ₪)  לאחר תום השנה תוגבל התוכנה לגרסה החינמית שלה.

aהכלי מאפשר התנסות מלאה ללא התשלום למשך 30 יום מיום ההורדה מהאתר. הגרסה העדכנית הקיימת כיום בשוק הינה גרסה 7.0.2. העלות כוללת בתוכה את כל עדכוני הגרסה המשניים ובמידה ותשוחרר לשוק גרסה 8 חדשה בפרק זמן של פחות משנה מיום הקנייה, יהיה הרוכש זכאי לשדרוג ללא עלות. המחיר הוא $69 (כ 270 ₪ )התשלום הוא חד פעמי ולא על בסיס שנתי כמו ב Screaming Frog.

הכלי נמכר לבוגרי קורס קידום אתרים של סאו סימפל בהנחה של $25.

ציון
Screaming Frog
A1 Website Analyzer
3/10
9/10

תמיכה ועזרה

בשתי התוכנות יש תמיכה ועזרה מעולה! ניתן לפתוח פניית שירות, זמן התגובה מהיר והשירות אדיב. ל A1 Website Analyzer יש גם פורום תמיכה מעולה http://webhelpforums.net ואם תרצו תוכלו לשוחח ישירות עם המפתחים. בנוסף ב A1 תקבלו טיפים פרודוקטיביים אשר ילוו אתכם תוך כדי השימוש בתוכנה.

ציון
Screaming Frog
A1 Website Analyzer
8/10
10/10

 סיכום

יש לנו מנצחת! אפשר לומר שבשתי התוכנות תקבלו את מבוקשכם, אך עבור משתמשים מתקדמים המחפשים לנפות המון נתונים ולקבל רמת פירוט גדולה ומדויקת ה A1 היא זו שתספק את “הסחורה” לזה נוסיף מחיר אטרקטיבי ותמיכה מעולה.

ציון
Screaming Frog
A1 Website Analyzer
7/10
9/10

למידע נוסף אודות הכלים אתם מוזמנים ליצור עמי קשר באמצעות האתר שלי כאן