עדכון ליבת אלגוריתם הדירוג

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
האם שמת לב לשינויים בדירוג האתר שלך בתוצאות החיפוש? רצף שינויים סמוכים שביצעה גוגל סחף תעשייה שלמה אחר צרור שמועות והשערות שהוליכו רבים שולל. כל התשובות כאן.

האם שמת לב לשינויים בדירוג האתר שלך בתוצאות החיפוש? אני אמקד אותך לתאריך ספציפי – השמיני עד התשיעי לחודש ינואר. לא מעטים האנשים שקוראים שורות אלו ומהנהנים בראשם לחיוב. אותם אנשים שחשו בשינויים קיצוניים בדירוגי תוצאות החיפוש, וודאי הפכו כל פינה באתרי חדשות ומאמרים בנושא קידום אתרים. אך רצף של שינויים סמוכים שביצעה גוגל סחף תעשיה שלמה אחר צרור שמועות והשערות שהוליכו רבים שולל.

הסיפור מתחיל בבוקר סתווי בימיו האחרונים של חודש אוקטובר, שנת 2015. באותו בוקר התבשרה קהילת מקדמי האתרים בארץ ובעולם על ביקורו הצפוי של הפינגווין החדש (4.0 במספר).
בהכרזת גוגל נמסר כי הפינגווין עתיד להראות את אותותיו עד תום שנת 2015,
בחשבון פשוט, הבנו כי יש לנו חודשיים ויום להיערך לביקורו של הפינגווין המדובר.

כאשר ההכנות בשיאם, הימים חולפים אט אט ואפילו הסתיו כבר פינה את מקומו לחורף מדשדש שהגיע, גוגל מפתיעה כמו שרק היא יודעת. ענקית החיפוש משחררת הכרזה חדשה ובה נמסר כי עקב עומס החגים, נדחה שחרורו של עדכון הפינגווין לחודשים הראשונים של השנה האזרחית החדשה.

לאחר שקט תעשייתי מלא מאז ההכרזה האחרונה של גוגל בנושא (בתאריך 3 לדצמבר 2015), בסוף השבוע השני לחודש ינואר, מקדמי אתרים רבים הבחינו בשינויים קיצוניים בדירוגי אתרים בתוצאות החיפוש בגוגל. ההתרגשות הייתה בשיאה וללא הכרזה רשמית מצד גוגל כולם העריכו שמדובר בפינגווין המדובר שקפץ לבקר.
מסתבר שלא כך הדבר, זינב איט באהאג’י (Zineb Ait Bahajji), גארי איליס (Gary Illyes) וג’ון מולר (John Mueller) אישרו בחשבון הטוויטר שלהם כי שינויים משמעותיים בדירוגי אתרים בסוף השבוע (8-9/01/2016) לא היו כתוצאה משחרור עדכון הפינגווין שבואו הובטח עם תחילת השנה האזרחית החדשה, אלא מדובר בעדכון ליבת אלגוריתם הדירוג של גוגל.

חלפו מספר ימים מאז אישרו בגוגל כי שינויים בדירוגי תוצאות החיפוש נבעו מעדכון ליבת האלגוריתם, וג’ניפר סלג (Jennifer Slegg) פרסמה “מדריך פנדה”, המדריך שנבדק על ידי צוות יחסי הציבור של גוגל, כלל הצרה כי פנדה מהווה חלק מאלגוריתם הדירוג של גוגל.
גארי איליס (Gary Illyes) מגוגל אישר את האותנטיות של הצהרה זו, עוד הוסיף איליס כי עדכון הליבה של פנדה אינו עדכון בזמן אמת.

גם במקרה זה, ההשערה הראשונה שעלתה היא כי באותו עדכון שבוצע בסופ”ש היה מעורב שינויים הקשורים לפנדה, אך גארי אליס מסר הודעה ברורה באמצעות טוויטר כי העדכון האחרון לא היה קשור כלל לפנדה ולא לאף חיה אחרת.