חיפוש מקומי של Google בתוכנת הניווט Waze

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
Waze מוסיפה לאפשרויות החיפוש שלה בתוכנת הניווט גם את החיפוש המקומי של גוגל

wazeעכשיו יש סיבה נוספת לרשום את העסק שלנו לגוגל מקומי. בעקבות רכישת Waze על ידי חברת Google ביוני 2013, התווספה לנו כעת גם אפשרות חיפוש מקומי בתוכנת הניווט Waze

רכישת תוכנת הניווט של Waze על ידי גוגל היא עוד צעד ענק לקראת שליטתה הבלתי מעורערת על העולם, או לפחות על עולם הסחר הגלובלי. גוגל מספרת לנו כי הרכישה מאפשרת לה להציג לגולשיה שירות גוגל מפות משוכלל יותר, אשר יציג מידע מהימן ועדכני יותר, הכולל מידע על זמני הגעה, עומסי תנועה ומפגעים בכביש, אך הסיבה האמיתית מתחת לפני השטח היא כנראה לא הערך המוסף לגולשים, אלא שלשול הון עתק לכיסה עבור סחר במידע אישי.

ברכישתה של Waze ניכסה לעצמה גוגל 51 מיליון לקוחות חדשים ב- 110 מדינות שונות, פלטפורמה ידידותית לשתילת מודעות פרסומת מותאמות באופן אישי, ומידע שערכו לא יסולא בפז על התנהגות הנהגים המשתמשים באפליקציה. באמצעות התוכנה ניתן לבצע פעולות מיקור המונים וללמוד על התנהגויות ההמונים, ואף למקד את השיווק ואת הפניה האישית לכל משתמש בצורה אינדיבידואלית.

אבל לא רק גוגל יכולה להרוויח מהרכישה של וויז. כעת כל בעל עסק מקומי יכול להבטיח לעצמו מקום נוסף להופעת העסק שלו, באפשרויות החיפוש של ווייז. כאשר נקליד שם של בית עסק בתוכנת ה- Waze בסלולרי, למשל בדוגמה כתבנו ‘סאו סימפל’, נקבל מספר אפשרויות לחיפוש: תוצאות החיפוש של וויז, מקומות מועדפים ששמרנו, תוצאות חיפוש של דפי זהב וכעת אפילו תוצאות חיפוש של גוגל לוקאל.

לחיצה על לשונית G תציג בפנינו את תוצאת החיפוש הלוקאלית שהקלדנו ו/או תוצאות חיפוש דומות. במילים אחרות, ברגע שיש לכם דף עסק בגוגל מקומי, תופיעו באופן אוטומטי גם במנוע החיפוש של גוגל בתוך תוכנת וויז.

waze_3