טיים ליין בפייסבוק – ספר הזכרונות הגדול בעולם

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
צוקרברג, סביר להניח שאחרי שכולם ימלאו את ציר הזמן ויבנו להם ספר זכרונות יקר, יהיה להם קשה להתנתק ממך. שאפו. ולך גוגל ..... אנו מאחלים שותף כמותו.

“כל הסיפורים, כל היישומים והדרך החדשה לחוות את עצמך!” – מארק צוקרברג מתאר את TimeLine הבייבי החדש שלו

פייסבוק מגלגלת סופית את הבייבי החדש ‘טיים ליין’ – ספר הזכרונות המקוון הגדול בעולם. כבר בחודש ספטמבר 2011 חשפה פייסבוק את טיים ליין – ציר הזמן ואפשרה לנו לכתוב, לערוך, לעשות הגהה ולבחור איך ייראה סיפור חיינו ברשת. מראה הבלוג, השכבות, רמת הפירוט, תמונת השער והיכולת להתגלגל על ציר הזמן, הפתיעו לטובה וגם לרעה את המשתמשים. אבל החל משנת 2012 ל-800 מיליון משתמשים, יהיו פה סיפורי חיים שיתגלגלו להם ברשת ויהפכו את הפרופיל הדל בפייסבוק לספר זכרונות גדוש בנוסטלגיה.

טיימליין – הכריכה
התמונה העליונה היא כריכת הספר. היא משתרעת על שליש מהדף (עד לגלילה) ונחשבת לשער הכניסה של ספר הזכרונות המקוון. אפשר למצוא אינספור רעיונות יצירתיים לתמונת השער, מתמונות של חיות מחמד ועד השקיעות שהכי ריגשו אתכם, תוכלו לבחור אותן מתוך האלבומים הקיימים או להעלות חדשות מהמחשב.

כדי לבחור תמונת שער, יש לעמוד על איזור התמונה, ללחוץ על העלאה ולגרור אותה כדי שתהיה ממורכזת. על גבי התמונה הגדולה, תופיע תמונת הפרופיל שלכם בקטן (המקורית של הפרופיל) החסרון: לא ניתן לערוך אותה יותר מדי בזמן אמת.

דף הבית שלכם בטיים ליין - דלת הכניסה לספר הזכרונות
דף הבית שלכם בטיים ליין – דלת הכניסה לספר הזכרונות

ציר הזמן – עץ חיים בפייסבוק
ציר הזמן משמש כעץ חיים בפייסבוק. תוכלו לשייך אליו בקלות סטטוס חדש או להוסיף תמונה, לעדכן מערכת יחסים וגם לציין מתי היא הסתיימה. זהו גזע עץ רחב וכל העלים (הסטטוסים) התלויים עליו יסמלו את בוא האביב או את עונת הסתיו. בכל סטטוס קיימת בחירה, האם להציג את התמונה או להסתירה (לחצו על עריכה – על העפרון ובחרו באפשרות ‘הסרה’).

הרשאת צפיה
עוד לפני שפייסבוק שחררה את הטיים ליין היא אפשרה לנו ליצור קבוצות (יענו קבוצות, הכוונה למעגלים, בדיוק כמו ברשת: גוגל פלוס). המטרה היא לסנן את תצוגת הפרסום ולהתאימה לקבוצות מסוימות. כך תוכלו בקלות להסתיר מהילדים את המרמור הפוליטי שלכם או לפרסם בקבוצת המשפחה את הולדת הנכדה. בתפריט יופיעו לכם גם האפשרויות הקיצוניות, חשוף לכולם = ‘ציבורי’ או תצוגה בלעדית = ‘רק אני’.

עדכון מידע בטיימליין – מה נמצא שם?
ציר הזמן יכול להתמלא במהירות. אתם יכולים לעמוד עליו ולבחור להוסיף אירוע חדש בכל תחום בחיים.

  • עבודה ולימודים – עדכון פרטים על עבודה חדשה, שירות צבאי, עבודה בהתנדבות וכדומה.
  • משפחה ומערכות יחסים – ספרו על הדייט הראשון שלכם, מערכת היחסים, הפרידה שחוויתם ואפילו עדכנו מתי אימצתם את הכלבה החדשה.
  • מגורים – מעבר דירה, רכישת דירה ואפילו עדכון על השותפה החדשה.
  • מצב בריאותי – המקום להודיע על שבירת עצמות, התחלת דיאטה (אולי אם תכתבו את זה על הציר באמת תאכלו פחות) וגם עדכון על החלמה מהאנגינה שתקפה אתכם.
  • חוויות ונסיעות – מהם התחביבים שלכם, מתי עשיתם פירסינג או קעקוע חדש, פרסום קבלת פרסים, נסיעות וטיולים ועוד.
אולי במקום לשלוח קורות חיים, תזמינו מעבידים לטיימליין?
אולי במקום לשלוח קורות חיים, תזמינו מעבידים לטיימליין?

יומן פעילות ב – Timeline
יומן הפעילות הוא תיעוד מלא של כל הפעילות שביצעתם עד כה בפייסבוק. אם שנת 2010 היתה השנה הכי משמעותית שלכם, כי בדיוק התחתנתם ואפילו נולדה גם יובל, הטיים ליין של פייסבוק ינציח הכל.
מתקשים למצוא פרסום מסוים? חייבים להסיר את התגובה שכתבתם על הקיר של הבוס שלכם? לחצו על ‘יומן הפעילות’ ובעזרת התפריט השמאלי, בחרו בסוג הפרסום אותו תרצו להסיר. התפריט יציג את האפשרויות הבאות: תמונות, תגובות, סרטוני וידאו, שאלות, מנויים, חברים ועוד.

בראו לעצמכם חיים חדשים באמצעות ציר הזמן
בראו לעצמכם חיים חדשים באמצעות ציר הזמן

“רגע ציר … אני צריך עוד זמן”
למצטרפים החדשים יש 7 ימים לערוך את כל התכנים לפני שפייסבוק תהפוך אותם לגלויים. אני מציעה שתגדירו קודם לכן קבוצות וקבעו בכל פרסום, מה אתם רוצים לחשוף ולמי, כי אין חזרה ממנהרת הזמן הזו. להצטרפות למסע לחצו: טיימליין בפייסבוק

לסיכום: 3 השאלות הכי נפוצות ששאלו אותי בשלושת הימים האחרונים והתשובות עליהן.

ש: האם עם טיימליין כולם יכולים לראות מה קורה בדף שלי?
ת: כן וגם לנבור בו, אלא אם תגדירו את קבוצות החברים שלכם מראש ותתאימו את התכנים לקבוצה המתאימה.

ש: האם ניתן למחוק סטטוסים מהעבר, לשנות את מקום העבודה הקודם?
ת: כן, בכל עדכון תראו בצד הימני את האפשרות לעריכה (עפרון) ואת האפשרות להסיר מציר הזמן.

ש: אני לא רוצה את הטיים ליין, מה עושים?
ת: בעיה שלך!!!

עם רגל אחת בפייסבוק והשניה בגוגל פלוס, הטיים ליין של פייסבוק מצליח לרגש ולגרום לנו לקפוץ מאושר מהחידוש הגאוני ומרגעי הנוסטלגיה היקרים עם חברי ילדות, חברים מהצבא וכמובן, עם בני המשפחה. ספר הזכרונות הגדול של פייסבוק ישריש אותנו חזק ברשת ונראה שאם גוגל לא תעשה פה איזשהו קסם מופלא, היא עלולה לחוות סוג של נפילה, ואלו שלא מסתדרים עם הטיים ליין ומתגעגעים לקיר הסטנדרטי, יש אחד כזה בגוגל+.

צוקרברג, סביר להניח שאחרי שכולם ימלאו את ציר הזמן וייבנו להם ספר זכרונות יקר, יהיה להם קשה להתנתק ממך. שאפו. ולך גוגל ….. אני מאחלת שותף כמותו.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=f_KzeEWewXU