מהפכת הדומיינים 2012 יוצאת לדרך!

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
האינטרנט הולך לחוות שינוי משמעותי שישפיע על כל משתמש ברשת. אנחנו כבר התרגלנו לסיומות אינטרנט שונות כגון קום, נט, אורג, אבל בקרוב תהיינה מאות סיומות נוספות.

האינטרנט הולך לחוות שינוי משמעותי שישפיע על כל משתמש ברשת. אנחנו כבר התרגלנו לסיומות אינטרנט שונות כגון קום, נט, אורג, אבל בקרוב תהיינה מאות סיומות נוספות.

GTLD – generic top level domain מה זה אומר לך?
כיום יש 22 סיומות ג’.טי.אל.די המכונות ‘טופ לבל’, אחריהן מגיע ה’סקנד לבל’ (שם האתר).
השילוב של שניהם יוצר שם ייחודי למשתמש.

איגוד ה-ICANN בישר את הבשורה על המהפכה הגדולה של שמות המתחם (דומיינים) כבר בחודש יוני 2011. עד עכשיו, אם רציתם לרכוש שם מתחם (דומיין), הייתם צריכים לבדוק קודם לכן, האם השם פנוי ולאחר מכן להמתין לאישור הרכישה. מעתה, אם תרצו לרכוש שם מתחם מהסוג החדש, תצטרכו להגיש בקשה, לשלם הרבה כסף, ולהמתין המון זמן עד שמישהו שם למעלה יבדוק אם השם הזה מתאים לכם ומותר מבחינה חוקית.

טופ לבל – סקנד לבל – מה זה?
הטופ לבל נחשב לסיומת של שם המתחם, לדוגמא co.il . הסקנד לבל הוא השם האמצעי – בדרך כלל זהו שם האתר או החברה. אחרי מהפכת הדומיינים תוכלו למעשה למתג את עצמכם ולהגביר את הנוכחות באינטרנט באמצעות רכישה של מספר דומיינים. לדוגמא: חברת אדידס תוכל לרכוש כתובת אינטרנט – shoes.adidas או להתאים שמות מתחם לפי מדינות – מה שיכול לפתוח דלתות רבות עבור חברות ולהגביר את המיתוג הבינלאומי.

על פי איגוד ה- ICANN ניתן להגיש בקשות לכתובות אינטרנט חדשות בין התאריכים 12/1/2012-12/4/2012 (3 חודשים). בנוסף תצטרכו לשלם דמי ניהול על הבקשה לשמות החדשים בעלות של כ-185 אלף דולר (קחו בחשבון עוד 25 אלף דולר – חידוש רישום כתובת אינטרנט – בערך).

newdomainsמהפכת הדומיינים 2012 – מה ההשלכות על עולם קידום האתרים?
נסו לדמיין שלכל חברה או ארגון יהיו מספר דומיינים תחתיהם. איך ייראה עכשיו דף תוצאות החיפוש? כמה מהם יופיעו בדף הראשון של גוגל? למשל, אם כל חברה גדולה תרכוש ותקדם את האתרים שלה, יכול להיות מצב שבדף הראשון של תוצאות החיפוש, אנחנו נראה 3 חברות מובילות בלבד.

ללא ספק, מהפכת הדומיינים תגביר את התחרות, בעלי עסקים קטנים יידחקו הצידה, נזכה לראות המון בלבול ברשת, הונאות וזיופים, ולא מעט מלחמות בין מותגים, תוסיפו לזה את כל אתרי הזבל הקיימים = תוצאות לא משהו, גוגל יקירה – תצטרכי לחשוב על אלגוריתם מפותח יותר, ואולי במקום עדכון פנדה, כדאי שתביאי גורילה.

אבל עם זאת, אל תשכחו שמדובר פה בסכום גבוה. נראה לי שהמהפכה תהיה גדולה יותר מחוץ למדינה הקטנה שלנו. אמשיך לעקוב ולעדכן, עד אז ….  גם היא רוצה להגיד פה משהו