פייסבוק וסקייפ נגד גוגל פלוס … קרב הרשתות 2011

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
צוקרברג מציין שיהיו עוד התפתחויות ולפייסבוק שלו יש תכניות לגבי שילוב ניידים חכמים ועוד... ואנחנו שואלים: "מארק, הסתדרת יופי עם שיחות הווידאו והצ'אט, אבל מה לגבי מנוע החיפוש של גוגל? כפתור 1+ משמש כהמלצה במנוע החיפוש הגדול בעולם? מה יהיה אם יתגלגל לו דף עסקי בגוגל פלוס?"

הנה זה בא… פייסבוק לא מוותרת על המשתמשים שלה בקלות ומתחילה להראות סימני התחזקות של הרשת.

בואו נלך קצת אחורה בזמן… בדיוק כאשר גוגל השיקה את הרשת החברתית שלה, ‘גוגל פלוס’, הודיע מארק צוקרברג – מנכ”ל פייסבוק, שהוא מתכוון לחשוף בקרוב “משהו מדהים” (רגע… חברים… אל תברחו לגוגל… פייסבוק מכינה לכם הפתעה).

שבוע אחרי, אתמול, יום רביעי 6/7/2011, כינס צוקרברג מסיבת עיתונאים ובישר על שיתוף הפעולה עם סקייפ, שיאפשר מעתה למשתמשים בפייסבוק לנהל שיחות וידאו עם חברים. עוד הודיע צוקרברג על שירות המאפשר שיחת צ’אט רבת משתתפים (כן, כמו בגוגל פלוס).

ללא ספק, מתחיל להיות פה מעניין.

צוקרברג חושף עוד נתון קטן …לפייסבוק יש כ-750 מליון משתמשים ברשת, אבל לפיו, לא כמות המשתמשים היא האינדקציה להצלחת פייסבוק, אלא הפעילות בה, כמה מביניהם משתפים תמונות, מעלים סרטוני וידאו, מפרסמים פוסטים וכו’….

פייסבוק וסקייפ כבר בידידות…
לחברת מיקרוסופט יש כ-3% ממניות פייסבוק, מה שמחזק את העובדה שרכישת סקייפ על ידה, תקרב בין השתיים ותהפוך אותן ליריבה אחת גדולה נגד גוגל.

בחודש מאי 2011 דוווח כי חברת מיקרוסופט תרכוש את חברת סקייפ תמורת 8.5 מיליארד דולר וסקייפ תשמש כמחלקה פנימית במיקרוסופט. אם אני עושה 1+1, 3% ממניות פייסבוק+רכישת סקייפ, יובילו לקשר פורה מאוד בין השתיים, עם 750 מליון משתמשים של פייסבוק ו-170 מליון משתמשים בסקייפ, לעשיה המשותפת ביניהן צפויה הצלחה גדולה.

שיחות וידאו בפייסבוק, איך זה עובד?
Video Calling בפייסבוק מאפשר לכם לשוחח עם אדם נוסף (להבדיל מהרשת החברתית של גוגל – גוגל+, שמאפשרת שיחת וידאו עד 10 אנשים). כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להוריד את התוסף של שיחות וידאו בפייסבוק ולהתחיל לדבר.

איך מתחברים בפייסבוק לשיחות וידאו?
התהליך הוא פשוט מאוד. לפי דבריו של צוקרברג, להרבה משתמשים יש בעיה לבצע פעולות טכניות והם מעדיפים לדלג על שלב ההתקנה ולכן פייסבוק מאפשרת הורדת התוסף, מבלי להתקין את סקייפ קודם. תוכלו להצטרף לשירות ב-2 שלבים:

 1. יש להוריד את התוסף “שיחות וידאו”. תוכלו לעשות את זה כאן.
 2. הפעילו את התוסף.

facebookvideocall3

מרגע שהפעולה הושלמה, אתם יכולים להתחיל לנהל שיחת וידאו בפייסבוק.

videocallfacebook
ומה עם סקייפ???
תוכלו להתחבר באמצעות הסקייפ לחשבון הפייסבוק שלכם ולהגדיר את השיתוף בין השתיים. התהליך הינו קצר ולא מעיק.

skypefacebook2

לפניכם השלבים לחיבור לפייסבוק מהסקייפ:
1. יש להוריד את הגרסה החדשה של סקייפ
2. יש ללחוץ בלשונית “פייסבוק” בסרגל העליון בסקייפ
3. יש להכניס את הדוא”ל והסיסמא איתם אתם נכנסים לפייסבוק
4. יש לאפשר הרשאות לסקייפ, כגון:

 • גישה לפרטים אישיים
 • קבלת דואר אלקטרוני
 • פרסום בקיר שלכם
 • גישה לחדשות
 • גישה לנתונים
 • גישה לצ’אט פייסבוק
 • Skype‏ יכול לקרוא את רישומי הכניסה שלכם ושל חבריכם
 • גישה למידע שפרסמתם בפרופיל
 • גישה לתמונות וקבצי הוידאו
 • גישה למידע של חבריכם

skypeandfacebook3
לסיכום: צוקרברג מציין שיהיו עוד התפתחויות ולפייסבוק שלו יש תוכניות לגבי שילוב ניידים חכמים ועוד… ואני שואלת: “מארק, הסתדרת יופי עם שיחות הוידאו והצ’אט, אבל מה לגבי מנוע החיפוש של גוגל? כפתור 1+ משמש כהמלצה במנוע החיפוש הגדול בעולם? מה יהיה יתגלגל לו דף עסקי בגוגל פלוס? מה עכשיו תעשה?”