חשיבות ותק הדומיין לקידום האתר

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
ותק הדומיין משחק תפקיד משמעותי בקידום האתר ברשת. לכן, שקלו ברצינות לקנות דומיין ותיק ומקודם, רצוי מעולם התוכן של האתר המיועד, או שלפחות התמידו והחזיקו בדומיין שלכם לאורך שנים רבות - ותיווכחו כי הסבלנות משתלמת.

חשיבות ותק הדומיין לקידום

קידום אתרים הוא כיום תחום רחב ועשיר, בעל נגיעה ישירה למיליוני בעלי אתרים בכל רחבי העולם. כולם רוצים להגיע למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש של גוגל, מה שפותח את הדלת בפני אינספור מקדמי אתרים. התחרות על המקום הראשון הופכת את מלאכת קידום האתר למשימה לא פשוטה בכלל. צריך לדעת מה עושים, לעשות זאת היטב, בצורה יסודית ולאורך זמן, על מנת לקדם את האתר באופן בר קיימא למקום גבוה בתוצאות החיפוש.

קידום אתרים כולל כאמור פרמטרים רבים אותם יש לקחת בחשבון, ביניהם: מבנה האתר, תכני האתר, קישורים לאתר ומחקר נכון של מילות מפתח. אחד הפרמטרים החשובים בתחום הוא וותק הדומיין של האתר המקודם.

כעיקרון, דומיין וותיק ברשת מסייע רבות למשימת הקידום של האתר. דומיין וותיק הוא במובנים רבים כמו בית עסק וותיק וידוע אשר פועל כבר זמן רב, ומוכר לאנשים רבים. כך, במידה וגולשי אינטרנט רבים כבר מכירים ומזהים את הדומיין של אתר מסוים, גם גוגל מצליח לזהות אותו כשחקן וותיק ויציב במשחק, ולכן מקדם אותו ביתר קלות במעלה תוצאות החיפוש.

דרוש אתר ותיק +ניסיון +קבלות

למעשה, גם עבור מי שמקים כיום אתר אינטרנט חדש, מומלץ לנסות ולרכוש דומיין וותיק וקיים של אתר אחר העוסק באותו תחום, על מנת ליהנות מהיתרונות של דומיין וותיק. קניית דומיין הקיים כבר כמה שנים טובות ברשת, עוסק בנושא או בתחום בו עוסק האתר המיועד וקודם בתחומו יכול לסייע משמעותית בקידום האתר בכך שגוגל כבר מכיר את האתר, יודע במה עוסק האתר וסומך על היציבות שלו.

במקרה של אתר אינטרנט חדש, נדרשים לפחות כמה חודשים טובים של עבודת קידום אינטנסיבית לפני שהוא יגיע לעמוד הראשון בתוצאות החיפוש. במקרה של דומיין וותיק ומקודם, ניתן לעשות סוג של קיצור דרך ולהשיג את המטרה בתקופה קצרה הרבה יותר. שלא יהיו טעויות – זה לא כל כך פשוט. אם תקנו דומיין וותיק זה לא בהכרח אומר שבתוך חודש תגיעו למקום הראשון בגוגל או לעמוד הראשון בגוגל, אבל זה כן ייפתח בפניכם את האופציה לקצר את זמני הקידום, אם פעולת קידום האתר תתבצע בצורה מקצועית וחכמה.

לסיכום, וותק הדומיין משחק תפקיד משמעותי בקידום האתר ברשת. לכן, שיקלו ברצינות לקנות דומיין וותיק ומקודם, רצוי מעולם התוכן של האתר המיועד, או שלפחות התמידו והחזיקו בדומיין שלכם לאורך שנים רבות ותיווכחו כי הסבלנות משתלמת.