מיתוג גוגל 2011 – הכול בשביל הפלוס…

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
השילוב בין המוצרים של גוגל לבין הרשת החברתית גוגל+ הוא הגיוני. ההתארגנות וההתמקדות סביב גוגל פלוס רק מחזקות את העובדה שגוגל ממאנת להיכשל בפרויקט הזה.

בשבוע שעבר השיקה גוגל את הרשת החברתית שלה ‘גוגל+’. מאז גוגל עושה סטיילינג לחברה ומתרגשת לקראת ההשקה של הרשת שאמורה לצאת לאויר העולם באופן רשמי ב-31/7/2011. לפניכם השינויים הבולטים שגוגל ביצעה בזמן האחרון לטובת המיתוג שלה.

חיזוק YouTube
לפני כחודשיים בערך גוגל הודיעה על סגירת Google Video לטובת הרשת הוידאו הגדולה בעולם – יוטיוב. בחודש אפריל 2011 גוגל הודיעה לכל המשתמשים בשירות גוגל וידאו להוריד את הסרטונים שלהם ואף הודיעה שהיא מתכוונת להעביר אותם ליוטיוב.

Google Real Time
בין הצעדים הבולטים ביותר בגוגל הוא חסימת המנגנון ‘גוגל בזמן אמת’, שהציג לנו עד היום, תוצאות חיפוש חמות, היישר מן התנור של טוויטר ומקורות נוספים. פרסומים מהשבוע האחרון מציינים שהחוזה של גוגל וטוויטר הסתיים (בדיוק קרוב לזמן חשיפת הרשת גוגל+) וגוגל תכוון את ‘גוגל בזמן אמת’ לתוצאות מהרשת החברתית שלה – גוגל פלוס.

picasaandbloger(1)

 Picasa ו-Blogger

באתר Mashable פורסמה ידיעה בלעדית על המהלך שיוביל למיתוג וחיזוק הרשת החברתית של גוגל – גוגל+. גוגל מתכוונת לאחד את שני המוצרים החזקים שלה ‘פיקאסה’ ו’בלוגר’ לטובת הרשת ‘גוגל+’ (מארק צוקרברג … מה מחכה לך…) ב-31/7/211. פיקאסה ובלוגר הם מוצרים חברתיים מצליחים, עם כמות עצומה של משתמשים ונחשבים לפופולאריים ביותר מבית גוגל.

אגב, גוגל מתכוונת לשנות את שמות המוצרים מפיקאסה – ל’גוגל תמונות’ ואת בלוגר ל’בלוגים של גוגל’.

פרופיל אישי? תשכחו מזה
ב-31/7/2011 גוגל תהפוך את כל הפרופילים האישיים לציבוריים. היא טוענת שעל מנת שאנשים יוכלו למצוא אתכם, עליה לחשוף אותם לכולם. כמו כן, היא מציינת שקיימת אפשרות לערוך את הפרופיל שלכם ולפרסם רק את הפרטים שאתם מעוניינים לחשוף. כל שאם אינכם רוצים להיחשף, אתם יכולים למחוק את הפרופיל שלכם או להמתין עד ה- 31/7/2011 וגוגל תעשה זאת עבורכם.

לסיכום…
השילוב בין המוצרים של גוגל לבין הרשת החברתית – גוגל + הוא הגיוני. ההתארגות וההתמקדות סביב גוגל פלוס, רק מחזקת את העובדה שגוגל ממאנת להיכשל בפרוייקט הזה. עם יריבה חזקה כמו פייסבוק בתחום הרשתות החברתיות (פייסבוק מתחברת לסקייפ) גוגל הולכת על כל הקופה ומצוותת את המוצרים הטובים ביותר לטובת הרשת החברתית שלה.

האם המיתוג החדש של גוגל יצליח? נמשיך לעקוב …