לקראת הפסח: איך מבצעים ביעור חמץ באתר שלכם?

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
אתר הבית שלכם הוא הבית שלכם ברשת. גם בו יש לבצע ביעור חמץ. בדקו היטב ב"פינות": אילו דפים מועילים ואילו לא? מה צריך לחזק ומה למחוק? אילו תמונות מתאימות ומשקפות את המסר אותו אתם רוצים להעביר, ואילו לא? האם כל הקישורים עובדים? מספר טיפים לביעור חמץ אצלכם באתר.

בחג הפסח אנו נוהגים לנקות את הבית ולהכין אותו לחג. כל בת בישראל יודעת שחג הפסח הוא חג נקיונות וסידור הארונות, וכל בן יודע שהוא חייב לזרוק את כל מה שהצטבר לו במגירות ולהראות להורים איזה ילד טוב הוא יכול להיות.

תחושת הסדר והנקיון תורמת לתחושת קלילות והתחדשות, כל בני הבית מרגישים בשינוי ובאנרגיה הנעימה השורה בבית. לפני החג אנו מבררים מה צריך להישאר ומה צריך לצאת. אילו מכשירים זקוקים לתיקון ואילו חפצים ניתן למסור. מה אפשר לארוז למחסן ומה להעביר הביתה. ככה, מדי שנה יש לנו את ההזדמנות לזהות מה משרת אותנו ומה לא.

סדר פסח אצלכם באתר? או במילים אחרות – אופטימיזציה!
אתר הבית שלכם, הוא הבית שלכם ברשת. גם בו יש לבצע ביעור חמץ. בדקו היטב ב”פינות” אילו דפים מועילים ואילו לא? מה צריך לחזק ומה למחוק? אילו תמונות מתאימות ומשקפות את המסר אותו אתם רוצים להעביר, ואילו לא? האם כל הקישורים עובדים? האם מילות המפתח באתר באמת מקדמות אותו?

ריכזתי עבורכם מספר טיפים לביעור חמץ אצלכם באתר:

“שכנים לא נאים”
על השרת שלכם התווספו חבר’ה לא משהו? אפשר לעבור. זכרו אתם רק שוכרים את המקום, לא קניתם אותו לכל החיים. ההובלה היא על בעל הבית החדש, אז מה אכפת לכם? כולם יודעים ששכונת מגורים רעה יכולה להיות טעות מרה.

תמונות לא מתאימות
התמונות שלכם באיכות לא טובה? אינן מעבירות את המסר הרצוי? הגיע הזמן לרענן. אם בטעות עשיתם שימוש בתמונות לא מותרות, זה הזמן להוריד אותם מהאתר, לפני שיהיה מאוחר מדי.

תוכן מועתק
תוכן מועתק הוא תוכן אסור ויש לו השפעה רבה על הדירוג שלכם במנוע החיפוש. יש לכם חופשה בחג, נצלו אותה לכתיבת תכנים חדשים. כל בעל אתר יודע שתוכן מקורי הוא תוכן טרי.

כותרות מתאימות
אם האתר שלכם גדוש בתוכן, קיימת לפניכם האפשרות לשפר מעט את הדירוג שלכם. איך עושים את זה? בדקו את הכותרות הראשיות של המאמרים, האם הן רלוונטיות לתוכן?

סקרים שעבר זמנם
יש לכם סקרים באתר? בדקו אם הם רלוונטיים לעשייה שלכם. יכול מאוד להיות שהעליתם סקר בנוגע למוצר שאינו קיים או סקר בנושא שירות לא פעיל. חבל.

טפסים לא מועילים
טופס ההרשמה ארוך מדי? עם הרבה שדות מילוי חובה? וותרו על הרעיון. הגיע הזמן להקל על הגולשים. צרו טופס הרשמה קצר ולא כבד, אחד כזה שימלאו אותו במהירות.

קישורים
כמה באמת אתם שמים לב לקישורים שלכם? האם אתם מבצעים בדיקה שבועית או שנתית? חשוב לשמור על קשר עם הקישורים: קישור שבור הוא קישור חמור. שימו לב לבדוק את תקינותם של הקישורים הפנימיים והחיצוניים.

ומה לגבי החלפת קישורים? האם אתם עושים עסקים עם אתרים כשרים?

ד.נ.א לא בריא
הקוד בו כתוב האתר שלכם צריך להיות נקי. סביבה נקיה היא סביבה בריאה. אם אתם לא בקיאים בקריאת קוד, העבירו את המטלה לתכנת שלכם ובקשו ממנו לנקות אותו, זה יכול להיות רווחים ותגיות מיותרות שנכתבו בצורה אוטומטית.

דפים ישנים
דפים באתר שעבר זמנם? מוצרים שאינם קיימים יותר ואתם לא מתכוונים לפרסם אותם שוב? הגיע הזמן להוריד אותם או לחסום את גישת הרובוטים אליהם. פעולה זו תמנע תצוגה של תוכן לא רלוונטי.

להתקשר לרובוטים
יצירת קובץ robots.txt לא קשור למיתוג האתר, שיווקו או לדירוג שלכם במנועי החיפוש, אך הוא כן תורם להבנה של מנוע החיפוש לגבי דפים שאתם מעוניינים לחסום (שלא יאונדקסו במנוע החיפוש) או דפים שאתם מעוניינים להסיר.

הרובוטים הם מכונות, לפני שהם מתחילים לסרוק אתר כלשהו הם מחפשים את הקובץ הקרוי על שמם, כדי לקבל הנחיות לפני שהם מתחילים לעבוד על האתר שלכם.

טיפ: בנו ארכיון ורכזו בו את כל הדפים שפג תוקפם, אם יש לכם חנות מקוונת ואתם לא משווקים את מוצר מסויים שזכה לערך ותגובות רבות לדוגמה… תאחסנו אותו למזכרת.

אילו אפשרויות מציע לכם הקובץ?

  • חסימת אתר שלם
  • חסימת דפים מסוימים
  • חסימה של עכביש אחד

צביעת הבית
חולמים על מראה נקי? נמאס לכם מהצבע הכחול? זה הזמן לצבוע את הקירות, כל מה שעליכם לעשות הוא לבקש מהגרפיקאית ליצור רקע שאתם אוהבים ולהעלות אותו לספריה באתר. פשוט, פשוט.

האתר סובל ממשקל יתר?
תארו לעצמכם אתר מכירות עם עשרות מוצרים. הגולש נכנס לאתר ומנסה ללחוץ על מוצר כלשהו. עד שהדף נטען לו, הוא מספיק להכין קפה, להתקשר לחמותו והכי הוא…מספיק, ירד לו החשק להישאר באתר.

עכשיו אתם תגידו לי, עד כמה חשובה מהירות טעינת הדפים באתר? דפים כבדים ומסורבלים הופכים את חווית המשתמש לאיומה. ולא רק של הגולש, גם לעכביש נמאס. אל תהססו, אמנם זה ידרשו מכם השקעה של משאבים, אבל מי אמר שדיאטה היא תהליך קל?

לסיכום:
אתר מושקע לא נחשב אם הוא לא תקין. קישורים, הם חסרי תועלת אם הם לא מובילים לשום מקום. אם הקוד שלכם באתר הוא מלוכלך, הכל נהיה יותר כבד.

זכרו: רלוונטיות, מהירות ותשוקה יהפכו את חווית המשתמש לטובה ונעימה. ולגבי התוצאות, הן לא יאחרו להגיע! האורחים מיד ישימו לב בהבדל, לכם יהיה נעים יותר לארח ולהם להתארח.

מחפשים את ה”הום סנטר” של הרשת? תוכלו למצוא אותו בכתובת הבאה: W3C

אז אם אתם אלופים בסדר ונקיון, ויש לכם עוד רעיונות עבורינו, שתפו אותנו, הגיבו, נשמח לפרסם אותם באתר, שיהיה חג פסח שמח וכשר, לכם ולכל בני ביתכם.