מערכת ההפעלה של גוגל – כרום OS

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
גוגל מתכננת להשיק בתוך שנה את מערכת ההפעלה החינמית כרום OS. האם היא תצליח לערער את שליטתה של מייקרוסופט בתחום?

גוגל מתכננת להשיק תוך שנה את מערכת ההפעלה החינמית כרום OS. האם היא תצליח לערער את שליטתה של מייקרוסופט בתחום? מאז ההשקה של חלונות 95 לא פרץ לתחום מערכות ההפעלה מתחרה רציני שעשוי לנגוס משמעותית בנתח השוק של מייקרוסופט השולט על למעלה מ- 90% משוק מערכות ההפעלה. מערכת ההפעלה החדשה מיועדת קודם כל למחשבי נטבוק.

גוגל השיקה את הדפדפן גוגל כרום לפני כשנה ועליה תתבסס כרום OS. מערכת ההפעלה מריצה יישומי רשת, וממשק המשתמש והדפדפן כמעט זהים. הרעיון של מערכת ההפעלה החדשה הוא קלילות וזריזות וגישה נוחה ליישומי הרשת במקום להתקינם על המחשב האישי. לכן, אחת מתכונותיה הבולטות היא מהירות רבה בהשוואה למערכות ההפעלה הפועלות כיום כשרוב היישומים מותקנים על המחשב עצמו ומאטות את קצב העבודה.

גוגל מצהירה כי בפיתוח מערכת ההפעלה הם שמו דגש על עניין האבטחה וקלות השימוש: ממשק משתמש קל מאוד לתפעול תוך שימוש ביישומים ברשת המעלים את רמת האבטחה. החדשות הטובות הן שהמידע אינו נשמר על המחשב אלא בענן, כך שאם המחשב אבד / נגנב / התקלקל (למי זה לא קרה עדיין?…) כל המידע זמין, נגיש ללא שחזור ומבלי שבוצע גיבוי. ניתן יהיה למשוך את המידע מכל מחשב לאחר הכנסת שם המשתמש והסיסמא, דבר המקל מאוד על ניהול המידע. המערכת אינה מושלמת כמובן כי לא ברור מה עושים עם כל מה שלא עלה עדיין לרשת, אך גם בתחום זה גוגל מבטיחה התפתחויות.

Call Now Button
סאו סימפל קידום אתרים
סאו סימפל קידום אתרים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן