אופטימיזציה למסע פרסום במסגרת קידום אתרים ממומן

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
לפני מספר חודשים הוסיפה גוגל (בשקט בשקט) כלי יעיל לחשבון ניהול מסעות פרסום באדוורדס - "אופטימיזציית המרות". הכלי מווסת הצעות מחיר ברמת מילת המפתח במטרה למקסם את כמות ההמרות בטווח התקציב המוגדר לכל המרה.
לפני מספר חודשים הוסיפה גוגל (בשקט בשקט) כלי יעיל לחשבון ניהול מסעות פרסום באדוורדס  – “אופטימיזציית המרות”. הכלי מווסת הצעות מחיר ברמת מילת המפתח במטרה למקסם את כמות ההמרות בטווח התקציב המוגדר לכל המרה. מדובר בכלי אוטומטי, חינמי, לניהול הצעות מחיר, המבוסס על בסיס הנתונים הנרחב של גוגל!
 Google Adwords Conversion Optimizer
ביכולתו של כלי זה לשפר באופן ניכר את הביצועים שלכם במסגרת קידום אתרים ממומן.
לכלי זה שני יתרונות בולטים: הראשון – הוא בחינם…
השני – עפ”י גוגל, האלגוריתם בו משתמש כלי זה, מתבסס על נתונים בלעדיים לגוגל. גוגל מכירה את היסטוריית ההמרות של רוב הביטויים ומילות החיפוש בקמפיין שלכם, ממפרסמים רבים אחרים. לכן הם יכולים לנבא ברמת הדיוק הגבוהה ביותר, בהשוואה לכל כלי אחר, את סיכויי ההמרה (בהנחה כמובן שמודעות הפרסום שלכם ודפי הנחיתה, תואמים לקמפיין). האלגוריתם אף מתייחס למיקום גיאוגרפי ומספק נתונים שונים בהתאם למיקום קהל היעד של מסע הפרסום, והעלויות להמרה (cost per action (CPA – משתנות בהתאם.
הכלי קל מאוד לשימוש, אך יש לציין כי הוא פועל רק בקמפיינים שצברו לפחות 50 המרות במהלך החודש הקודם. למי שמתקשה להגיע ליעד זה, מומלץ לנייד קבוצות מודעות שונות למסע פרסום אחד, באופן שיאפשר לכם להגיע ליעד של 50 ההמרות הנכספות.
את אפשרות השימוש בכלי תמצאו בקישור לעריכת הגדרות – Edit Setting של הקמפיין. לחצו על הקישור“Change bidding strategy”, ובמסך הבא הפעילו את כפתור הרדיו next to Conversion Optimizer.
גוגל תציע עלות להמרה עבור קבוצת המודעות. אל תמהרו לקבל את ההצעה…הגדירו עלויות באופן ידני כך שיתאימו ליעדים במסגרת התקציב שלכם. יעדי ה – CPA יכולים להשתנות מקבוצת מודעות אחת לשנייה. כדאי להגדיר באופן ידני את היעדים ולשנות בהתאם לצורך, באופן התואם לעונתיות המוצר, למצב הפוליטי או לכל דבר בולט אחר שיכול להשפיע על המכירות באותה עת. שחקו עם זה קצת ובצעו ניסויים. ייתכן ותגלו כי חלים שיפורים בהמרות במסגרת טווחים מסוימים, השונים ממה שחשבתם להגדיר מלכתחילה.
קושי אפשרי
  • בביטויי חיפוש נרחבים (בשונה ממדוייק / לביטוי), זה לא תמיד עובד טוב. אתם מוזמנים לקרוא דיון בנושא, להפחתת הגורמים המשפיעים. המסקנה בדיון זה הובילה את הכותבים להפסיק עם הצירופים הנרחבים של מילה עד שתיים מכיוון שההערכות היו רחוקות מהמציאות. בהמשך הם ביצעו שינויים בקמפיין והשתמשו באפשרויות התאמה אוטומטיות ששיפרו באופן ניכר את כמות ההמרות שלהם.
ניתוח ממצאים
למרות יתרונותיו הרבים של כלי זה בשיפור ביצועי הקמפיין והגדלת ההמרות במסגרת קמפיינים של קידום אתרים ממומן, יש לציין כי בדומה למנהלים ולכלי ניהול אוטומטיים אחרים, הכלי נותן את כל הקרדיט של ההמרה לאותה פעולה שהובילה ישירות להמרה. מפרסמים מנוסים יודעים כי המרה מתרחשת לעיתים קרובות לאחר מספר ביקורים באתר.
תרחיש אפשרי – ישנם מצבים רבים בהם המבקרים מגיעים לאתר, לומדים על המוצר, מתרשמים, מבצעים חיפושים נוספים תוך שימוש במילות מפתח נוספות, זוכרים את שם החברה ומחפשים עליה מידע נוסף, ורק לאחר שהשתכנעו כי זו החברה או המוצר שיענו על דרישותיהם באופן הטוב ביותר, חוזרים לאתר ואז מבצעים את הפעולה שבגינה נרשמת המרה. מצבים כאלה יכולים בהחלט לעוות את הנתונים ולגרום לכם לחשוב שמילת מפתח מסוימת היא מצוינת. ייתכן ומילה זו אכן מעולה ומובילה להרבה המרות, אך גם מילים אחרות יכלו להוביל את הגולשים לאתר, בשלב איסוף המידע הראשוני, ויש להן תרומה בהמרה. קחו זאת בחשבון בעת ניתוח הממצאים והסקת המסקנות שלכם.
לסיכום
הכלי עובד! לא באופן מושלם, אך הוא יכול בהחלט לשפר את נתוני ההמרות שלכם באופן ניכר.