טיפים ליצירת תוכן נגיש לגולשים ועביר לזחלנים

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
טי. וי. ראמאן, חוקר בצוות גוגל וובמאסטר, מספק המלצות שמטרתן לסייע בידיכם ליצור תוכן שהוא גם נגיש לקהל הרחב וגם מאפשר לזחלנים של גוגל לנווט ולאנדקס את הדף באופן יעיל.
טי. וי. ראמאן, חוקר בצוות גוגל וובמאסטר, מספק המלצות שמטרתן לסייע בידיכם ליצור תוכן אשר גם נגיש לקהל הרחב, וגם מאפשר לזחלנים של גוגל לנווט ולאנדקס את הדף באופן יעיל.
הימנעו מ- XMLHttpRequests או עשו זאת נכון
דפים המאפשרים למשתמש לחפש מידע, לעיתים קרובות, נוטים להשתמש בדפוס זה, בכדי לאכלס את הדף במידע נוסף לאחר טעינתו. אם אתם משתמשים בדפוס זה, וודאו כי בדף הראשון קיים תוכן איכותי, אחרת, הרובוט של גוגל , כמו גם הגולשים שאינם מאפשרים לסקריפטים לעלות בדפדפן שלהם, יחשבו כי המידע היחיד הקיים באתרכם הינו “הדף בטעינה…”.
CSS וקישורים
הוספת טקסט איכותי לקישורים הינו חשוב ביותר, הן עבור הרובוט של גוגל והן עבור הגולשים שאינם יכולים להבין את משמעות התמונה.
במידה והינכם בוחרים להשתמש בתמונות כקישורי ניווט באתר, השתמשו בתכונה img בתוך תגית <a>. שימוש זה יאפשר לכם להוסיף תגי Alt ובתוכם טקסטים המתארים את התמונה.
ניתן להשתמש בתגי Alt גם כשמשתמשים בקובץ Css חיצוני, שמטרתו להקל על עיצוב האתר ועל טעינת הדף.
שימוש  ב- unobtrusive JavaScript
השתמשו בטכניקות JS המאפשרות נגישות ללא הקרבת המאפיינים האינטראקטיביים של יישומי אפליקציות ווב 2.
צרו גרסאות ידידותיות להדפסה וקלות לשימוש
אתרים בעלי עיצובים אינטראקטיביים מספקים את התוכן, לעיתים קרובות, גם בגרסה ידידותית להדפסה. תכנים אלה הינם בעלי איכות גבוהה הן עבור משתמשים ליקויי ראייה והן עבור זחלני גוגל. הבעיה היא שפעמים רבות, גרסאות אלה נשארות חבויות מאחורי קישורי סקריפט מסוג זה:
<a href=”#” onclick=”javascript:print(…)”>Print</a>
יצירת URLים אמיתיים עבור גרסאות אלה וקישור אליהם באמצעות קוד HTML פשוט, תשפרנה פלאים את כמות הטקסט האיכותית הנגישה לזחלנים.
<a href=”http://example.com/page1-printer-friendly.html” target=”_blank”>Print</a>
במידה והינכם מודאגים מעניין הכפלת התוכן, מומלץ לבחור קטע מהטקסט ולהעלות מפת אתר הכוללת את ה – URL המועדף. בנוסף, צרו קישור פנימי לגרסה הנבחרת.
זה יכול לסייע לגוגל להבין את הקיים במידה והזחלנים יקלטו חלקי מאמרים זהים ב – URLים שונים.
צרו URLים חדשים עבור תכנים חדשים
צרו URLים חדשים עבור כל תוכן איכותי חדש שהנכם מוסיפים לאתר וקשרו אותם באמצעות קישורי HTML פשוטים. זה יאפשר לזחלנים להגיע אליהם ולאנדקס אותם.
בנוסף, המשתמשים יוכלו לאתר אותם בקלות ואף להוסיפם למועדפים לקריאה חוזרת. אחרת, יאלצו המשתמשים לשחזר את הדרך בה ניווטו באתר על מנת להגיע לתוכן זה, והרי הגולשים אינם אוהבים לעבוד קשה וגם הזחלנים לא…