בזמן שטבלנו תפוח בדבש – גוגל השיקה עדכון פנדה חדש

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
גוגל השיקה את עדכון פנדה 4.1 אשר צפוי להשלים את תוצאותיו עד לסוף השבוע הבא.
ב-25/9/14, ראש השנה תשע”ה, השיקה גוגל את עדכון פנדה 4.1 אשר צפוי להשלים את תוצאותיו עד לסוף השבוע הבא.
 
 ההכרזה על כך נעשתה בפרופיל של פייר פר בגוגל פלוס
 
על פי גוגל, בעדכון פנדה הנוכחי בוצעו שינויים נוספים, התורמים לזיהוי של “תוכן באיכות נמוכה” (זבל!!!) באופן מדויק יותר והוא צפוי להיטיב עם אתרים קטנים ובינוניים בעלי תוכן איכותי, ולמקם אותם טוב יותר בתוצאות החיפוש. נראה לי, שסביר יהיה להניח שאתר שנפגע מעדכון פנדה הקודם – ותיקן את הליקויים – עשוי לראות בימים הקרובים שינויים במיקום.
 
אם נשפוט לפי התגובות להודעה על העדכון –  נראה כי העדכון מתקבל בקרב מקדמי אתרים בעולם כיוזמה הוגנת מצד גוגל, ומרביתם מברכים על כך ושמחים על האפשרות שתינתן לאתרים קטנים ובינוניים בעלי תוכן איכותי להתברג בתוצאות גבוהות יותר. יחד עם זאת, שאלות רבות של גולשים נותרו עדיין ללא מענה, כגון השאלה אם ההשפעה של העדכון היא גלובאלית / לפי שפה וכן השאלה מהו תוכן איכותי על פי אמות המידה של גוגל

לעומת זאת, ישנם אחרים שטוענים כי גוגל שחררה עדכון פנדה מאסיבי יותר כבר ב-5 בספטמבר 2014 וכי אתרים רבים נפגעו ממנו. טענה זו מתבססת על תשובה שקיבל אדם כלשהו מג’ון מולר, דרך מרכז התמיכה של גוגל על טענה מסוימת בנוגע לאתר – והתשובה של מולר היתה התשובה המובנית שגוגל משיבה לכל “קורבנות פנדה” (“… מומלץ לבדוק שכל התוכן באתר הוא מקורי ואיכותי …”). אין הודעה רשמית של גוגל על עדכון כזה מתחילת ספטמבר.

העדכון הנוכחי הוא עדכון מס’ 28 של פנדה. הראשון היה ב-24/2/2011 . הספקתם לשכוח ? בואו ניזכר :
בשנת 2011 – “זכינו” ב 9 עדכוני פנדה;
בשנת 2012 – 14 עדכונים;
בשנת 2013 – 3 עדכונים;
בשנת 2014 (עד היום – ספטמבר 2014) – 2 עדכונים, ועוד היד נטויה
אסיים בברכת שנה של דירוגים גבוהים לכולנו ובהצלחה!