לחצן 1+ של גוגל: מגפת הלייקים מגיעה גם למנוע החיפוש

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
גוגל צועדת צעד ענק לעבר החיפוש החברתי ומשיקה יישום ניסיוני חדש: לחצן 1+ הדומה לכפתור הלייק בפייסבוק. לחצן 1+ יציג לנו הערות אישיות של אנשים שהמליצו על תוצאת חיפוש מסוימת, מודעת מילים ואפילו בתוך אתרי אינטרנט.

גוגל צועדת צעד ענק לעבר החיפוש החברתי ומשיקה יישום ניסיוני חדש: לחצן 1+ הדומה לכפתור הלייק בפייסבוק. לחצן 1+ יציג לנו הערות אישיות של אנשים שהמליצו על תוצאת חיפוש מסוימת, מודעת מילים ואפילו בתוך אתרי אינטרנט.

“אנו מעוניינים להגביר את הרלוונטיות באמצעות קשרים חברתיים באינטרנט. המטרה היא שהחיפוש יהיה אישי ומשכנע יותר”, כך פורסם בבלוג של גוגל.

הגברת הנוכחות החברתית ברשת
גוגל מבינה כי השיווק מפה לאוזן הוא בעל עוצמה ויכול להתפשט במהירות רבה. היא גם מודעת לכוחן של הרשתות החברתיות וליכולת ההשפעה הקיימת שם, ומנסה לספק לנו תכונות דומות שיובילו לתוצאות איכותיות יותר. האסטרטגיה החברתית של גוגל מתחילה להידמות לאסטרטגיה החברתית של פייסבוק, שהצליחה להעצים את עניין ההמלצות החברתיות ונראה כי גוגל מנסה להתחקות אחריה.

מהו לחצן 1+?
מחפשים מלון בתאילנד? מתקשים להחליט במה לבחור? אל תדאגו, צאו מהלחץ! החברים שלכם יעזרו לכם. אם תבצעו חיפוש בגוגל, תוכלו לראות אילו מלונות הם המומלצים ביותר ואף מי מבין החברים שלכם המליץ על התוצאה. לצד כל תוצאה תופיע הספרה 1 עם פרופיל המצביע. מגניב, לא?

איך לחצן 1+ ישפיע על מציאת תוכן איכותי ברשת?
גוגל פועלת ללא הרף לשיפור תוצאות החיפוש שלה. היא עושה זאת על ידי שינוי אלגוריתמים לסינון תוצאות בידי המשתמשים (כרום), ועכשיו גם באמצעות לחצן 1+.
מעבר לרצון להדביק את הפער בינה לבין הרשתות החברתיות, ללחצן 1+ יש גם יכולת סינון.

איך לחצן 1+ ישפיע על התנועה של האתר שלכם?
ההמלצות שיופיעו לצד האתר שלכם בתוצאות החיפוש ידגישו אותו ויהפכו אותו למושך יותר, מה שיגדיל את הסיכויים שיותר משתמשים יגיעו אליו.

תארו לעצמכם עשר תוצאות, שבמרביתן יש המלצות, מה תחשבו על האתרים שלא זכו להמלצה? האם תיכנסו אליהם?

בקרוב… לחצן 1+ גם באתר שלכם
כן, כן, בדיוק כמו שיש לכם אפשרות ללחוץ על לייק בתחילתו של כל מאמר ולהשפיע, כך גם תוכלו בעתיד לקבל אפשרות להטמיע את הלחצן באתר באמצעות קוד שיאפשר יכולת הצבעה בכל דף (בדיוק כמו בפייסבוק).

ממליצים בגוגל? כולם רואים אתכם
כל הפעילות שלנו ברשת חשופה לכלל הציבור. כאשר אתם ממליצים על תוצאה מסוימת או מודעת מילים, עליכם לזכור שגוגל היא “שטח ציבורי” וההמלצה שלכם היא ציבורית. אם אתם מעוניינים להצביע מבלי להיחשף, תוכלו לעשות זאת על ידי עדכון הגדרות הפרופיל שלכם בגוגל.

הצבעות זבל? איך גוגל תזהה המלצות של הקרובים אלינו?
Google Contacts
Google Talk
Google Reader
Google Buzz
ובעתיד אף מטוויטר ושאר הרשתות החברתיות.

לחצן 1+ ו-AdWords
לחצן 1+ ישפיע לא רק על תוצאות החיפוש האורגניות, אלא יופיע גם לצד מודעות AdWords. לדברי דן פרידמן מ-AdWords, לחצן 1+ יאפשר לגולשים לראות אילו מודעות ותוצאות חיפוש אורגניות הן רלוונטיות להם.

המלצות במנועי החיפוש: איך עושים את זה?
היכנסו לחשבון Google שלכם.
לחצו על הקישור הבא: לחצן 1 + הצטרף לניסוי
בצעו חיפוש בנושא שאתם אוהבים.
המליצו על התוצאה בעזרת לחצן 1+.

מגפת הלייקים: עכשיו גם במנועי החיפוש!
המגפה ממשיכה להשתולל ומגיעה גם אל מנוע החיפוש של גוגל. האם זה יצליח? כבר יש לנו אחד כזה בפייסבוק, אז שם זה כפתור וכאן זה לחצן.

האם אנחנו באמת צריכים עוד אחד? אתם לא מרגישים כבר צפיפות? עומס? האם הצעד הזה יגרום לנושא החברתי ברשת להימאס?

האם גוגל תשתמש בהערות האישיות האלו לדירוג אתרים? האם זהו עוד כלי שיספק לה מידע לגבי תוכן לא איכותי?

שלא תבינו לא נכון, החידושים האלו מדליקים, אבל לאן נעלמה האנונימיות? האינדיבידואליות? האם ההשפעה החברתית הזו תחלחל גם לתוכנו?

לחצן 1+ עדיין לא זמין לכולם. ייקח זמן עד שגוגל תגלגל אותו לכל העולם, וכרגע הוא חל על חיפושים באנגלית ב- Google.com.