ארנק דיגיטלי? גם בניידים של גוגל

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
שירות תשלומים באמצעות הנייד - מה זה ואיך זה עובד?

פורסם לראשונה ב-28.3.2011. מעניין לראות מה השתנה מאז, מה הצליח ומה פחות. מה שבטוח זה שארנק דיגיטלי הוא מושג שכולנו כבר מכירים היום:

איך הייתם מגיבים אם הייתי אומרת לכם, שבקרוב תוכלו לקנות חלב מבלי לצאת מהבית, או שלא תצטרכו לגזור קופונים ולשמור אותם כי הם יהיו זמינים בנייד או שכדי להיכנס לבריכת גורדון תצטרכו רק להציג קוד בנייד? שירות תשלומים באמצעות הנייד – מה זה ואיך זה עובד?

גוגל שואפת להצטרף אף היא כשחקנית במגרש התשלומים באמצעות הנייד. אריק שמידט, המנכ”ל היוצא של החברה, זיהה את הפיתוח של פלטפורמת תשלומים בנייד כעדיפות אסטרטגית גבוהה עבור החברה בשנת 2011.

הרויטרס מדווח כי גוגל פועלת בשיתוף פעולה עם סיטיגרופ ומאסטרקארד, לצורך הקמת שירות תשלומים באמצעות ניידים חכמים.

הפלטפורמה של גוגל לתשלום באמצעות הנייד נמצאת בשלביה הראשונים, ואמורה בעתיד לאפשר לקמעונאים לקבל מידע על לקוחות ולהציע להם מבצעים והנחות, כדי לעודד את השימוש בשירות התשלומים באמצעות הנייד.

אגב, גוגל לא תקבל עמלה על עסקאות שיבוצעו דרך השירות.

מה זה תשלום באמצעות הנייד ואיך זה עובד?
הרעיון של הפיכת הנייד לארנק דיגיטלי הוא לא חדש. כולנו מתרגשים מעצם הרעיון שנוכל לרכוש חלב בסופר באמצעות הנייד שלנו מזה זמן רב. שירות התשלומים באמצעות הנייד מבוסס על טכנולוגיית NFC, המאפשרת העברת מידע אל התקנים חיצוניים (ניידים) על סמך קרבה.

בניגוד לטכנולוגיות אלחוטיות אחרות, ל NFC יכולת  קליטה מטווח קצר של כ-1.5 ס”מ, מה שמצביע על בחירה מצוינת לתשלום על עסקאות באמצעות כרטיס אשראי, ללא צורך בנוכחות פיזית.

גוגל או אפל … אממ….מי תשיג?
גוגל כבר מאפשרת טכנולוגיה זו במכשירי אנדרואיד כגון נקסוס S, והיא צפויה לנסות את שירות התשלומים בחנויות שונות בניו יורק ובסן פרנסיסקו. אפל עובדת על זה מאז הקיץ האחרון, אם כי ישנם פרסומים על כך שהיישום יתאפשר רק באייפון 5.

אם לסמוך על דיווחים אלו, אנו קרובים מאד ליום שבו נוכל לשלם על כרטיס הכניסה לקולנוע באמצעות שבב בטלפון הנייד. אך בד-בבד עם החידוש המרגש מתעוררות לא מעט שאלות:

מה לגבי אבטחת המידע?

  • האם נזכה לראות יותר מתמיד הונאות כספיות בגלל שירות התשלומים באמצעות הנייד?
  • מה לגבי הרשתות או בתי העסק? כמה כסף יעלה להם כל השדרוג?
  • האם זה יגביר את כמות המכירות?
  • איך ינהגו הצרכנים?
  • מה יקרה אם בדיוק אקבל מייל חשוב ואעכב את התור לקופה???

להלן חלק ממכשירים שתומכים בטכנולוגיית NFC:
C7-00 Nokia
Nokia 6212
Nokia 6131
3220 Nokia
Samsung S5230 Tocco
SGH-X700 NFC Samsung
Samsung D500E
Google Nexus S
Samsung Galaxy S II

תשלום באמצעות ניידים של גוגל: