קישורים – ההשוואה בין יאהו לגוגל

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
אחת הדרכים של חברות קידום לאמוד את טיב עבודתן היא שימוש בכלים המסייעים להן להישאר במעקב מתמיד אחר פעולותיהן ואף לאמוד את איכותן.

אחת הדרכים של חברות קידום לאמוד את עבודתן, היא שימוש בכלים המסייעים להן להישאר במעקב מתמיד אחר פעולותיהן ואף לאמוד את איכותן.

כל מקדם אתרים יעיד שבתחום זה חייבים לעבוד על כמה חזיתות בוא זמנית, וחייבים לבצע מעקב מתמיד אחר פעולותינו. מכיוון שגוגל קופסא שחורה וכל פעולה שלנו גוררת תוצאה רק זמן מה אחרי שביצענו אותה, עלינו לעקוב אחר פעולותינו בשבע עיניים. ולהעביר ביקורת שוטפת.

ביקורת – להישאר עם האצבע על הדופק

חברות קידום אתרים מבוססות פיתחו כלים משל עצמם בכדי לנטר את תהליכי העבודה, חברות אחרות משלמות ממיטב כספם על תוכנות בתשלום.

ויש חברות שמשתמשות במגוון הכלים שמוצעים לנו בחינם על גבי האינטרנט כגון :

Xenu ו- seaquake ועוד.

מתוך מגוון הכלים שמוצעים לנו, בכדי לחשב משקלי עמודים , לראות כמות קישורים נכנסת, לאמוד היכן העמוד נמצא בביטוי ואף לראות האם נעשתה אופטימיזציה למבנה, יש כלי אחד חינמי יעיל לחיתוך פרופיל הקישורים הנכנסים של אתרנו.

פקודת Linkdomain – יאהו

אחד הכלים שמשמשים את מקדמי האתרים כדי לנטר אחר פרופיל הקישורים החיצוני שנבנה לאורך זמן כתוצאה מהחלפות קישורים בניית קישורים הוא יאהו. נכון זה נשמע משעשע שבקידום אתרים בגוגל אנחנו נשתמש ביאהו אבל הכלים שיאהו מציעים לנו בכדי לנטר את הקישורים הם רחבים ויסודיים יותר מגוגל.

השוואה בין פקודות לינק של גוגל ליאהו

כולנו מכירים את הפקודת לינק בגוגל ( ( link:www.example.co.il , לאחר הרצת הפקודה הזו אנו נראה מגוון קישורים שנכנסים לאתרינו, הבעיה היחידה היא, שאנו לא רואים את כל הקישורים שנכנסים לאתר, אנו רואים קישורים פנימיים של האתר ואנו רואים את הקישורים לכתובת הספציפית ששמנו בשורת החיפוש.

אמנם אנו יכולים לקבל אינדיקציה ממש מזערית לגבי פרופיל הקישורים של האתר אך בכדי לאמוד משקל קישורים תקין הכלי הזה פשוט לא יעיל.

לבעלי אתרים יש אפשרות לראות מידע יותר מקיף בתוך כלי מנהל האתר שגוגל מציעים, אך אם אנו רוצים לבחון פרופיל קישורים באתרים שאינם בבעלותנו אנו נתקלים בבעיה , לכן מנוע החיפוש של יאהו מסייע לנו.

במנוע החיפוש של יאהו לא רק שנקבל את מרבית הקישורים הנכנסים לעמוד הספציפי אלא נוכל בעזרת פקודות פשוטות לסלק את התוצאות הלא רצויות ולהגיע לרמת חיתוך מדויקת להפליא.

נוכל אף להשתמש בפקודת linkdomain, במידה ונשתמש בפקודה זו נקבל את מרבית הקישורים הנכנסים שמגיעים לכל עמודי האתר שלנו, במידה ונרצה לקבל רק את הקישורים הרלוונטיים נוכל לבצע שימוש בסימן ( – ) בכדי להוריד קישורים שאנו לא רוצים שהמנוע יציג

לדוגמא :

Linkdomain:example.co.il – link:http://www.example.co.il – link:http://example.co.il – site:example.co.il

אם אריץ את הפקודות האלה , בצורה שכתבתי על האתר שלנו , אנו נקבל את כל הקישורים שנכנסים לדומיין, את העמודים אליהם מקשרים וללא קישורים פנימיים.

חשוב לדעת שבפקודת linkdomain אין להשתמש ב – http://

בפקודת Link – חובה להשתמש אחרת נראה 0 תוצאות או תוצאות שגויות. לאחר שהרצתי את הבדיקה הזו על מספר אתרים שברשותי , נדהמתי לגלות קישורים ממקומות שלא ידעתי שמקשרים אליי.

אחת הדרכים הקלות והחינמיות לנטר את פרופיל הקישורים הנכנס לאתרינו הוא מנוע החיפוש של יאהו, בצורה קלה ומהירה ניתן לקבל חיתוכים מאד מדויקים וניתן לנטר את הקישורים שנכנסים בכדי לסדר ולאזן את משקל הקישורים באתר. חשוב לזכור שישנם כלים שעולים כסף אשר לא מציגים חיתוך ברמה מדויקת כמו זו. אז שווה לבדוק זאת.