מהירות טעינת עמוד

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
המהירות שבה נטען העמוד ומוצג לגולש היא ללא ספק פרמטר חשוב בחוויית הגלישה – ועל כן עולה חשיבותו של פרמטר זה בדירוג הדפים השונים.

ישנם פרמטרים רבים וחשובים שישפיעו על קידום האתר שלכם בתוצאות החיפוש.

ככל שהאינדקס של גוגל הולך ומתמלא, וככל שנוספים יותר ויותר אתרים , תכנים , תמונות וסרטונים, מקבל פרמטר מסוים חשיבות גדולה יותר ויותר – מהירות עמוד / מהירות דף. מהירות העמוד היא אחד הפרמטרים שחשיבותם תגדל מאוד בשנים הקרובות – בהשפעתה על דירוג הדפים על ידי מנועי החיפוש.

מאז ומתמיד ידענו שיש השפעה לזמן טעינת אתר על קידומו בתוצאות החיפוש.

כיום אנו מבינים יותר מתמיד – שלנושא של מהירות טעינת עמוד השפעה מכרעת על דירוג הדף שלכם בגוגל. הכוונה כאן היא בעיקר למהירות דף הנחיתה ולא למהירות האתר. האם הנושא הזה צריך לעניין בעלי עסקים ובעלי אתרים קטנים ברשת?

בעלי עסקים קטנים לרוב לא מעוניינים להשקיע בבניית אתר חדש לעסק שלהם, לרוב זה נמצא בתחתית סדר העדיפויות שלהם. אתר ישן עלול להיות עמוס בקוד מסורבל ותמונות שתופסות זיכרון רב, דבר שמקשה על זמן טעינת העמוד.

דווקא בנושא זה, זה הזמן וזה המקום לעשות שדרוג לאתר שלכם ולטפל בו באופן מקצועי- אם האתר שלכם יהיה עמוס ואיטי מדי – דירוגו ירד במהרה.

שיפור מהירות עמוד

מקדמי אתרים שונים מכירים את התוסף firebug , שנועד לבחון את מהירות הדף.

בנוסף קיים הכלי Yslow , שמתפקד כתוסף Firefox שנותן את הסיבות לאיטיות טעינת הדף.

איך גוגל עוזרים לנו לשפר מהירות עמוד

גוגל השיקו את הכלי מהירות עמוד – page speed , שנותן מענה נהדר ומציג בצורה גראפית נוחה את טעינת העמוד שלכם על ידי מנועי החיפוש.

את הכלי ניתן להוסיף כתוסף לדפדפן Firefox.

גוגל שואפים מאז ומתמיד לשפר את חווית הגלישה של המשתמש.

המהירות בה נטען העמוד ומוצג לגולש, הוא ללא ספק פרמטר חשוב בחוויית הגלישה – ועל כן עולה חשיבותו של פרמטר זה בדירוג הדפים השונים.

במאמר הבא בנושא, תוכלו ללמוד יותר על התוסף “מהירות עמוד” ועל הפרמטרים השונים בו.