רשימת העונשים של גוגל: מדריך לפתרון בעיות ירידת דירוגים

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
האם האתר שלך לא מופיע בגוגל ואינך בטוח למה? קיימת האפשרות שהאתר שלך נענש על חוסר ציות לקווים המנחים של גוגל וובמאסטר, מאמר זה ילווה אותך צעד אחד צעד לפתרון בעיות נפוצות ביותר שקורות לאתרים, תוכל לתקן אותם ולקבל את הדירוג המגיע לך.
האם האתר שלך לא מופיע בגוגל, ואינך בטוח למה ? קיימת האפשרות שהאתר שלך נענש על חוסר ציות לקווים המנחים של גוגל וובמאסטר, מאמר זה ילווה אותך צעד אחד צעד לפתרון בעיות נפוצות ביותר שקורות לאתרים, תוכל לתקן אותם ולקבל את הדירוג המגיע לך.
הקדמה
דירוג האתר הוא אחד מהמטרות היותר חשובות בכל ביצוע פעולות לקידום אתרים במנועי חיפוש. דירוג גבוה משתווה לכמות גדולה של תנועה שבדרך כלל גם מגדילה את התשואה באתרים מסחריים. דירוג גבוה גם משווה לאתר מראה נוצץ ופופולארי. בד”כ הדבר ימשוך גם אתרים אחרים שירצו להיות קשורים ולשתף פעולה עם אתר שכזה (לצורך בניית קישורים) כי קשרים מסוג כזה יכולים להגדיל גם להם את התנועה לאתר שלהם. התוצאה האצה משמעותית במאמצים השיווקיים של כולם, רק בגלל עצם העובדה שאתר אחד השיג את הסטאטוס הנחשק.
הבעיה העיקרית של אתרים באינטרנט כיום היא שהם בדרך כלל משתמשים בטכניקות שלא טובות לאופטימיזציה במנועי חיפוש ולפעמים גם גורמות לענישה ממנועי החיפוש. ענישה ממנוע חיפוש זהו מצב שבו הדירוגים לא ישתפרו או במקרים מסוימים אפילו יופחתו למרות מאמצי קידום אתרים פעיל שמתבצע באתר, כמו השגת קישורים ושיפורי מבנה.
משום מה, הרבה חברות קידום אתרים נכשלות לעמוד ולהתייחס בצורה נכונה לקווים המנחים של גוגל וובמאסטר, כתוצאה מכך הם מבזבזים זמן ומשאבים יקרים בנסיון לפתור בעיה שהפתרון אליה הוא מאוד פשוט. חשוב מאוד לברר מול מי עובדים כי קורים מקרים שבהם נוצרים מקרים בין חברות קידום אתרים והלקוחות שלהן בדיוק מסיבה זו.
מטרת המאמר הקרוב היא למפות אחת ולתמיד מדריך קווים מנחים לגוגל וובמאסטר בצורה איכותית, ומפורטת. במאמר גם נתייחס קלות לגורמי קידום אתרים מקובלים לדירוג טוב יותר, וגורמי ענישה נוספים יילקחו בחשבון. את המדריך יכול לבצע בקלות כל וובמאסטר ללא צורך ברקע בקידום אתרים.
ובכל זאת לשיקול דעתכם הבלעדי אם תרצו איש מקצוע שילווה אתכם בתהליך או שיש לכם מספיק בטחון לבצע לבד את ההנחיות.
דרישת חובה להתקדמות בעזרת המאמר היא לרשום את האתר שלכם ולאשר אותו על פי ההנחיות
הערה: קחו בחשבון שלוקח לגוגל כמה ימים לאשר את האתר אז אין מה להילחץ…
לסיכום אני מקווה מאוד שהמדריך יעזור לכם בין אם אתם עוסקים בקידום אתרים ובין אם לא , בקטע הבא נתחיל להבדיל בין עונשים שמבוצעים ידנית ע”י גוגל ולבין עונשים אוטומטיים שקשורים באלגוריתם שלו.