קישורים קישורים קישורים? לא תמיד

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
כידוע, אחד הפרמטרים החשובים בתחום קידום אתרים באינטרנט הוא נושא הקישורים, אך יש קישורים שלא נועדו עבור SEO והם פוגעים בקידום האתר.
כידוע, אחד הפרמטרים החשובים בתחום קידום אתרים באינטרנט הוא נושא הקישורים. אך יש קישורים שלא נועדו עבור SEO והם פוגעים בקידום האתר.
כשהרובוט של גוגל חורש את הרשת, הוא יכול להיתקל בתופעה המכונה: infinite space. מדובר בכמות עצומה של קישורים המספקים מעט מאוד תוכן חדש לאנדוקס.
במקרה כזה, מעבר הזחלנים ב – URLים אלה הינו בזבוז עצום של משאבים אשר בסופו של דבר פוגע בכם, מזיק לאתרכם ויכול להוות מכשול בנושא קידום אתרים. הסיבה לכך טמונה בעובדה כי הרובוט מוצא עצמו מותש, הוא בורח מהאתר שלכם (אולי למתחרים…) ואינו מאנדקס את התוכן האמיתי אותו אתם כן מעוניינים שיאנדקס (כאמור, זה רע מאוד מבחינת קידום אתרים אבל כמובן שיש לזה חסרונות נוספים).
לאחרונה, גוגל החלה להתריע על כך לבעלי האתרים כשהיא נתקלת בתופעה מסוג זה. הודעות התרעה אלה מופיעות במרכז ההודעות של  Webmaster Tools .
במידה והינכם בעלי אתר אינטרנט, מנהלי אתר, או מספקים שירות של קידום אתרים מקצועי – seo, ללקוחות שונים, וודאי תרצו לדעת אם קיימת בעיה של אנדוקס באתרכם.
לשם כך, מומלץ להירשם לשירותי Google Webmaster Tools ולעקוב אחר ההודעות הנשלחות אליכם.
דוגמאות ל – infinite space
הדוגמא הקלאסית למונח זה היא לוח שנה עם קישור “החודש הבא“. הרובוט יכול למצוא את עצמו עובר בקישורים כאלה לנצח (תמיד יהיה חודש הבא…). כמובן שאין זה הדבר אותו אתם מבקשים שהזחלנים יעשו באתר שלכם. במיוחד אם אתם בתהליך של קידום אתרים.
הרובוט חכם דיו על מנת לאתר ולהבין חלק מקישורים אלה בעצמו, אך מכיוון שישנן דרכים רבות ליצור קישורים מסוג זה, הרובוט אינו יכול (עדיין) לזהות את כולם.
דוגמא נוספת לקישור כזה הוא אתר המספק אפשרויות סינון מרובות לתוצאות החיפוש באתר. אתר המוכר מוצרים יכול לדוגמא לאפשר חיפוש פריטי ביגוד באמצעות קטגוריות / מחירים / צבעים / מותגים / סגנונות וכו’. מספר אפשרויות הסינון גדלות גם במכפלות. דבר זה יכול ליצור אלפי URLים. זה אולי נוח למבקרים באתר, אך אינו יעיל לרובוטים, אשר מעוניינים למצוא כל דבר פעם אחת!
תיקון שגיאות
תוכלו למצוא שגיאות נוספות, מסוג infinite spaces מהן כמובן מומלץ להימנע, במאמר זה – Webmaster Tools Help article. המאמר גם מספק פתרונות והמלצות כיצד להימנע מטעויות. אחת הדרכים היא להוריד קטגוריות דינאמיות המייצרות קישורים באמצעות קובץ robots.txt, אפשרות שנייה היא לחסום קישורים בפקודת “nofollow”.