חשיבות השימוש ב-Url אחיד בקישורים פנימיים באתר אינטרנט

קידום אתרים אפקטיבי ברמה אחרת...

ניהול מוניטין
מאט כץ, המהנדס הראשי של גוגל, מסביר בבלוג אישי כיצד מומלץ להשתמש בשם ה-Url בקישורים פנימיים באתר. ישנה התייחסות לתהליך canonical, והוא מסביר את פירוש המונח.

מאט כץ, המהנדס הראשי של גוגל, מסביר בבלוג אישי, כיצד מומלץ להשתמש בשם ה-Url בקישורים פנימיים באתר. ישנה התייחסות לתהליך canonical, והוא מסביר את פירוש המונח.

מה זה canonical url?

canonical url הינו המונח המקובל ב – Google לתהליך בחירת שם ה-Url הטוב ביותר מבין אפשרויות שונות, ומתייחס בדרך כלל לדף הבית.

לדוגמא, רוב האנשים מתייחסים לשמות הבאים כ  – Url זהה:

  • www.domain.co.il
  • domain.co.il
  • www.domain.co.il/index.html
  • domain.co.il/home.asp

אולם באופן טכני, כל שמות ה- URL הללו, שונים זה מזה. השרת ברשת יכול להחזיר תוצאות שונות לחלוטין עבור כל שם מהרשימה הנ”ל. כאשר Google מבצע תהליך canonicalize, הוא בעצם מנסה לבחור את ה- URL הטוב ביותר מבין האפשרויות השונות.

אז כיצד אנו מוודאים ש – Google בוחר את ה- Url שאנו רוצים שיבחר?

דרך אחת היא לבחור את ה- Url המועדף על ידינו ולהשתמש רק בו, באופן עקבי, באתר כולו.

לדוגמא, לא מומלץ ליצור קישורים שבחלקם מצביעים על http://domain.co.il ובחלקם מצביעים עלhttp://www.domain.co.il . במקום זאת, יש לבחור את ה- Url המועדף, ולהשתמש בו בקביעות בכל הקישורים הפנימיים.

דבר נוסף, במידה ונבחרה כברירת מחדל הכתובת האבסולוטית http://www.domain.co.il, כדאי לבצע הפנייה קבועה (301) לכתובת זו, כך שמי שמחפש לדוגמא את http://domain.co.il יגיע לדומיין שבחרנו. זה מסייע ל – Google להבין איזה Url  מועדף על ידינו. הפנייה קבועה מומלצת במיוחד באתרים המתעדכנים בתדירות גבוהה, לדוגמא, אתרים דינאמיים, בלוגים וכו’.

אם ברצוני להסיר את כל ה- Url  domain.co.il באתר שלי ולהשאיר רק אתwww.domain.co.il, האם ניתן להשתמש בכלי של Google, url removal tool?

בשום פנים ואופן לא! שימוש בכלי זה, יכול להסיר את כל הדומיין לחצי שנה. במידה והשתמשתם בכלי זה כשביקשתם להסיר חלק משמות הדומיינים ולהשאיר רק דומיין מלא, וכל הדומיין שלכם הוסר, יש לבצע  Reinclusion Request

ולציין כי הסרתם בטעות את כל הדומיין שלכם, כשבקשתכם היתה להסיר חלק מהדומיינים בלבד ולבקש את השבת הדומיין.