טיפים, פתרונות ותשובות בקידום אתרים

איך מציגים שאלות ותשובות בתוצאות החיפוש

יישום סכמות בדפי האתר משפר את הנראות שלהם בתוצאות החיפוש. סכמת שאלות ותשובות תוסיף מידע שימושי ונפח לתוצאה – אך כיצד מטמיעים אותה נכון?
נגן וידאו

מה עלינו לעשות על מנת לגרום לאתר שלנו להופיע בגוגל תחת ביטוי מסוים עם סכמת שאלות ותשובות?

על מנת להשיג תצוגה כזאת, עליכם להטמיע באתר סכמה שנקראת FAQPage, שאלות נפוצות. ואולם, אין זה מספיק להטמיע את הסכמה לבדה, השאלות והתשובות צריכות להופיע בדף עצמו במלואן, ממש כפי שהן מופיעות בקוד שלו. אם המתכנת יישם את הסכמה בצורה כזאת, ייתכן שתופיעו בתוצאות החיפוש בגוגל עם השאלות והתשובות שהגדרתם.

אם יש לכם באתר דפים המכילים שאלות ותשובות שהן דינמיות, כלומר, הגולשים שואלים שאלות ואתם עונים עליהן – זה לא מתאים לסכמה הזאת. לכך תתאים סכמה אחרת, שנקראת QAPage.

באתרי וורדפרס תוכלו ליישם את הסכמה באמצעות פלאגינים, דוגמת הפלאגין המומלץ ליישום סכמות Schema Pro. תוכלו להיעזר גם במחולל קודים, שבו תזינו את השאלות והתשובות ותקבלו קוד להטמעה בדף הרצוי באתר. בתוך התשובות תוכלו להוסיף קישורים, שיוצגו בסופו של דבר בתוצאות החיפוש.

תהיה אשר תהיה הדרך שבה בחרתם להטמיע את הסכמה באתר, חשוב מאוד לבדוק את תקינותה באמצעות כלי הבדיקה של גוגל Rich Results Test, המספק חיווי על תקינות הסכמה והבעיות שנמצאו בה.

חשוב להדגיש – יישום סכמות בדף יכול להיות תהליך פשוט וקל מאוד, אך הוא עלול גם להיות מורכב ויקר לביצוע. בנוסף, אין שום ערובה לכך שהסכמה אכן תוצג בתוצאות החיפוש כפי שרצינו. כלומר, יכול להיות שתשקיעו כסף ולא תקבלו את מבוקשכם. כדאי לקחת את זה בחשבון לפני שנכנסים לתהליך זה.

רוצים ללמוד שיטות נוספות לשיפור הנראות של האתר בתוצאות החיפוש? הקורס המקוון לקידום אתרים הוא התשובה בשבילכם

עוד טיפים ופתרונות בנושא:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *