טיפים, פתרונות ותשובות בקידום אתרים

דפים, קבצים ותמונות גנובות בגוגל

האופרטור site: מאפשר לנו להשתמש בצורה חכמה הרבה יותר במנוע החיפוש של גוגל על מנת לקבל מידע על דפים, תמונות וקבצים מהאתר שלנו ומאחרים – כך תשתמשו בו נכון
נגן וידאו

כיצד נדע אילו דפים, קבצים ותמונות מהאתר שלנו מופיעים בגוגל?

הכרנו כבר את האופרטור cache: שהראה לנו את המטמון של גוגל לדף. הנה עוד אופרטור שכדאי מאוד להכיר – האופרטור site:

מה עושים עם אופרטור site:?

בסרטון מראה ג’קי בפירוט כיצד להשתמש באופרטור site: על מנת לבדוק כמה דפים מהאתר מאונדקסים בגוגל, וחשוב לעשות זאת בדיוק כפי שהוא מסביר על מנת שזה יצליח.

שימוש באופרטור מאפשר לנו לראות את כל התוצאות מהאתר שלנו בגוגל – דפים, תמונות, קבצים ועוד. נוכל גם להשתמש בו בעבור דף בודד מהאתר על מנת לוודא כי הוא אכן מופיע בגוגל. שימו לב, אם האתר שלכם גדול מאוד, לא תוכלו לראות את כל התוצאות המאונדקסות שלו, אלא רק את חלקן, ואת השאר תצטרכו לחפש באופן ממוקד.

הבדיקה הזאת באמצעות האופרטור מאפשרת לנו מצד אחד לזהות דפים מהאתר שחסרים באינדקס של גוגל, ומצד שני לזהות דפים באתר שלנו שלא רצינו שיאונדקסו וחשבנו שהם אינם מאונדקסים – אך מסתבר שהם כן מאונדקסים.

יחד עם האופרטור site: אפשר לשלב פקודות נוספות שיאפשרו לנו להבין אפילו יותר טוב כיצד האתר שלנו מאונדקס בגוגל, וניתן גם לבצע בדיקות ובחינות נוספות ומעניינות לגבי התוצאות בגוגל מאתרים אחרים. אפשר לחפש דפי אינטרנט מסוג מסוים או מסוג מסוים של אתרים וקבצים מסוגים שונים, ואפילו לבצע חיפושים של ביטויים באתר מסוים או בסוגי אתרים מסוימים בלבד.

באמצעות האופרטור site: תוכלו גם לראות תוצאות מסוג תמונות מהאתר שלנו. כלומר, את התמונות מהאתר שלנו שגוגל הוסיף לאינדקס. ניתן כעת לבדוק את התמונות הללו אחת-אחת ולראות אם אתרים אחרים השתמשו גם הם בתמונות שלנו, ללא רשותנו, ולטפל בכך בהתאם.

רוצים ללמוד עוד על אופרטור site: ועל אופרטורים שימושיים נוספים? הצטרפו לקורס אונליין לקידום אתרים

עוד טיפים ופתרונות בנושא:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *