טיפים, פתרונות ותשובות בקידום אתרים

שרשור הפניות

פתרונות שיווק באינטרנט גם לעסקים קטנים
הפניות הן כלי שימושי וחשוב באתרי אינטרנט, אך שרשורי הפניות ולולאות עלולים לפגוע במאמצי הקידום. כיצד מזהים אותם? וכיצד מטפלים בהם? הכול בסרטון זה

הסרטון נגיש לתלמידים ולבוגרים שלנו בלבד!

אם אתם שייכים לקבוצה האיכותית הזו  הירשמו כאן ולאחר אימות הפרטים תוכלו לצפות בסרטונים.

רק טוב

מה זה שרשור הפניות?

שרשור הפניות הוא מצב שבו ביצענו הפניה מכתובת A לכתובת B וגם (או לאחר זמן מה) ביצענו הפניה מכתובת B לכתובת C. כשהעכביש יגיע לכתובת A, הוא יועבר ממנה לכתובת B ואז לכתובת C, וגוגל לא אוהבת את זה. היא אף תתריע על כך בכלי מנהל האתרים.

מה צריך לעשות כדי למנוע את מצב של שרשור הפניות?

יש לבטל את ההפניות הישנות וליצור הפניה חדשה שהיא ישירה – מכתובת A לכתובת C. בנוסף, חשוב להסיר מהאתר שלנו קישורים לכתובות הישנות ולוודא כי כל הקישורים הפנימיים באתר מצביעים על הכתובות הסופיות של ההפניות בלבד.

כיצד נדע אם יש שרשור הפניות באתר?

בכלי Header Check ניתן לראות לבדוק כל כתובת URL ולראות את ההפניה שהיא מבצעת (301 או 302) ולאיזו כתובת. בשלב הבא יש לבדוק את כתובת היעד של ההפניה ולראות אם גם היא מבצעת הפניה לכתובת אחרת. אם כן, אז מדובר בשרשור הפניות.

בסרטון ג’קי מציג כלי אחר לבדיקת קודי חזרה של דפים, שפותח בשיתופו, והוא מאפשר לעקוב אחרי כל השרשור בפעולה אחת בלבד. כל שצריך לעשות הוא לבדוק את כתובת ה-URL הראשונה, והכלי יציג את כל הדרך שעושות ההפניות עד לכתובת הסופית, שמחזירה קוד 200 תקין.

לולאות

לולאה היא מצב שבו מתקיימת גם הפניה מדף A לדף B וגם הפניה מדף B לדף A. הדפים למעשה מפנים בצורה סיבובית אחד אל השני, וזהו כמובן לא משהו שגוגל אוהבת. אם יצרנו הפניה חדשה בין שתי כתובות URL, יש לבטל את ההפניה הקודמת ביניהן.

רוצים ללמוד עוד על הנושא של שרשור הפניות? הצטרפו לקורס לקידום אתרים אונליין

עוד טיפים ופתרונות לבעיות בקידום אתרים בנושא:

youtube chanel
הרשמו לערוץ והשארו מעודכנים

אתם שואלים ואנחנו עונים

אם יש לכם שאלות ובעיות נוספות שטרם זכו למענה בסרטון ואתם מוכנים לשתפן עם כולם, אנחנו נשמח ליצור סרטון וידאו שיספק לכם את התשובות. לצורך כך, אנא מלאו את הטופס המצורף או צרו עמנו קשר באחת הדרכים המפורטות באתר.

[gravityform id=24 title=false description=false]